Raffaele STANCANELLI Raffaele STANCANELLI
Raffaele STANCANELLI

Ομάδα των Ευρωπαίων Συντηρητικών και Μεταρρυθμιστών

Μέλος

Ιταλία - Fratelli d'Italia (Ιταλία)

Ημερομηνία γέννησης : , Regalbuto

9η κοινοβουλευτική περίοδος Raffaele STANCANELLI

Πολιτικές ομάδες

  • 02-07-2019 ... : Ομάδα των Ευρωπαίων Συντηρητικών και Μεταρρυθμιστών - Μέλος

Εθνικά κόμματα

  • 02-07-2019 ... : Fratelli d'Italia (Ιταλία)

Αντιπρόεδρος

  • 10-07-2019 ... : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων

βουλευτές

  • 02-07-2019 / 09-07-2019 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων
  • 02-07-2019 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

Αναπληρωτής

  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Αλιείας
  • 02-07-2019 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νοτιοανατολικής Ασίας και την Ένωση Χωρών της Νοτιοανατολικής Ασίας (ASEAN)
  • 14-09-2020 ... : Ειδική Επιτροπή για την τεχνητή νοημοσύνη στην ψηφιακή εποχή

Επικοινωνία

Bruxelles

Strasbourg