Ryszard Antoni LEGUTKO Ryszard Antoni LEGUTKO
Ryszard Antoni LEGUTKO

Ομάδα των Ευρωπαίων Συντηρητικών και Μεταρρυθμιστών

Συμπρόεδρος

Πολωνία - Prawo i Sprawiedliwość (Πολωνία)

Ημερομηνία γέννησης : , Kraków

9η κοινοβουλευτική περίοδος Ryszard Antoni LEGUTKO

Πολιτικές ομάδες

  • 02-07-2019 ... : Ομάδα των Ευρωπαίων Συντηρητικών και Μεταρρυθμιστών - Συμπρόεδρος

Εθνικά κόμματα

  • 02-07-2019 ... : Prawo i Sprawiedliwość (Πολωνία)

Αντιπρόεδρος

  • 09-10-2019 ... : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Χιλής

βουλευτές

  • 02-07-2019 / 15-07-2019 : Επιτροπή Συνταγματικών Υποθέσεων
  • 02-07-2019 / 08-10-2019 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Χιλής
  • 02-07-2019 / 13-05-2020 : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής
  • 02-07-2019 ... : Διάσκεψη των Προέδρων
  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Πολιτισμού και Παιδείας
  • 02-07-2019 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Αφγανιστάν
  • 02-07-2019 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση ΕΕ - Λατινικής Αμερικής
  • 10-02-2020 ... : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων
  • 12-02-2020 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νότιο Αφρική

Αναπληρωτής

  • 02-07-2019 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ίσης Εκπροσώπησης ΑΚΕ-ΕΕ
  • 16-07-2019 / 08-12-2019 : Επιτροπή Συνταγματικών Υποθέσεων

Επικοινωνία

Bruxelles

Strasbourg