María
IZQUIERDO ROJO

Motions for resolutions - 5th parliamentary term María IZQUIERDO ROJO

Members can table an individual motion on issues falling within the EU’s sphere of activity. This motion is forwarded to the responsible committee for consideration.Rule 143

Proposition de résolution, présentée conformément à l'article 50 Sur la condamnation à mort de M. Hachem Aghajari en Iran FR

18-11-2002 B5-0607/2002

Motion for a resolution ON DEATH BY STONING IN IRAN

21-10-2002 B5-0548/2002

Proposition de résolution sur la condamnation à mort d'Amina Lawal au Nigéria FR

02-09-2002 B5-0470/2002

Propuesta de resolución Sobre los graves incidentes ocurridos en la Ciudad de Buenos Aires ES

01-07-2002 B5-0421/2002

Proposition de Résolution (ART. 50) Sur les femmes en Afghanistan FR

10-12-2001 B5-0766/2001