Andrus ANSIP
Andrus ANSIP

Renew Europe Group

Member

Estonia - Eesti Reformierakond (Estonia)

Date of birth : , Tartu

Home Andrus ANSIP

Vice-Chair

IMCO
Committee on the Internal Market and Consumer Protection

Member

DPAP
Delegation for relations with the Pan-African Parliament

Substitute

ITRE
Committee on Industry, Research and Energy
D-IL
Delegation for relations with Israel
DMED
Delegation to the Parliamentary Assembly of the Union for the Mediterranean

Most recent activities

Framework for ensuring a secure and sustainable supply of critical raw materials (A9-0260/2023 - Nicola Beer) ET

14-09-2023
Written explanations of vote

Ühepoolne gaasisõltuvus Venemaast on meile teadvustanud kui ohtlik on ühepoolne sõltuvus mistahes autoritaarsest riigist. Haruldaste muldmetallide tootmine on suuresti koondunud Hiina Rahvavabariiki. Maailma nioobiumitoodangust toodetakse 80% Brasiilias ja see läheb peamiselt Hiina Rahvavabariiki. Eestis toodetakse umbes 20% maailma nioobiumitoodangust ja see läheb peamiselt Ameerika Ühendriikidesse. Ennustatakse, et näiteks liitiumivajadus kasvab 2050. aastaks 57 korda. Strateegilise autonoomia tagamiseks seab Euroopa Liit eesmärgiks kaevandada aastaks 2030 vähemalt 10% Euroopa Liidus tarbitavatest kriitilistest toormaterjalidest Euroopas. Me peame tootma 40% ning ümber töötlema või taaskasutama 15% Euroopa Liidus tarbitavatest kriitilistest toormaterjalidest. Mitte rohkem kui 65% meie tarbimisest võiks tulla ühest riigist väljaspoolt Euroopa Liitu. Strateegiline autonoomia on vajalik. Hääletasin raamistiku poolt.

Opening of negotiations of an agreement with the United States of America on strengthening international supply chains of critical minerals (B9-0366/2023) ET

14-09-2023
Written explanations of vote

Parlament toetab eesmärki luua ühine arusaam moonutavast turuvälisest poliitikast ja tavadest kriitilise tähtsusega maavarade puhul. Tuleks välja töötada kooskõlastatud meetmed, sh teiste strateegiliste partneritega, et edendada tarneahela mitmekesistamist ning vähendada haavatavust ja soovimatut strateegilist sõltuvust. Hääletasin ettepaneku poolt.

Amending the proposed mechanism to resolve legal and administrative obstacles in a cross-border context (A9-0252/2023 - Sandro Gozi) ET

14-09-2023
Written explanations of vote

Seadusandliku algatusraporti eesmärk on taaskäivitada Euroopa Komisjoni, nõukogu ja parlamendi töö, et luua seadusandlik vahend, mis võimaldaks liikmesriikidel ja nende piirialadel ületada nende majanduslikku ja sotsiaalset arengut pärssivad takistused. Hääletasin resolutsiooni poolt.

Contact

Bruxelles

Parlement européen
Bât. WILLY BRANDT
03M059
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Strasbourg

Parlement européen
Bât. WINSTON CHURCHILL
M02069
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex