Please fill this field
Andrus ANSIP Andrus ANSIP
Andrus ANSIP

Renew Europe Group

Member

Estonia - Eesti Reformierakond (Estonia)

Date of birth : , Tartu

Home Andrus ANSIP

Vice-Chair

IMCO
Committee on the Internal Market and Consumer Protection

Member

PETI
Committee on Petitions
AIDA
Special Committee on Artificial Intelligence in a Digital Age
DPAP
Delegation for relations with the Pan-African Parliament

Substitute

ITRE
Committee on Industry, Research and Energy
D-IL
Delegation for relations with Israel
DMED
Delegation to the Parliamentary Assembly of the Union for the Mediterranean

Most recent activities

Shaping digital education policy (A9-0042/2021 - Victor Negrescu) ET

25-03-2021
Written explanations of vote

Kava keskendub koolide ja ülikoolide ühenduvuse toetamisele Euroopa ühendamise rahastu ja ELi rahastusvõimaluste tutvustamise kaudu. Toetan ettepanekut.

Impact on fisheries of marine litter (A9-0030/2021 - Catherine Chabaud) ET

25-03-2021
Written explanations of vote

Merepinnal ujuvate jäätmete kumulatiivne mass moodustab vaid 1 % ookeani visatud plastist. Mereprügi mõju kalastustegevusele moodustab 1–5 % kalapüügikuludest. Jäätmete kogumise meetmeid merel tuleb tingimata koordineeritult toetada, vooluveekogudel ja suudmealadel tuleb mereprügi kogumiseks töötada välja tõeline võimsus ning samuti tuleb edendada prügi tuvastamist võimaldavaid programme. Merekeskkonna kahetsusväärne olukord nõuab kõigi individuaalset ja kollektiivset vastutust, kuid selleks on vaja terve Euroopa tegutsemisjõudu, et kaitsta meie üldist hüve ja mitte lubada jäätmetel meie meredes piiramatult kuhjuda. Toetan ettepanekut.

Andrus ANSIP
Andrus ANSIP

On EP NEWSHUB

Saksa arstid on mures üha noorenevate koroonapatsientide pärast, kes on vanuses 40 ja 60 vahel. Ka Robert Kochi Instituudi juht Lothar Wieler kinnitas, et 35- kuni 49-aastaste haiglapatsientide hulk on viimasel ajal järsult kasvanud. Ehk peaksime nooremaid ka vaktsineerima?

Uuring: Eesti on heaolu tasemelt maailma 21. riik ning edestab muuhulgas kõiki Ida-Euroopa riike ja ka Prantsusmaad, Belgiat, Hispaaniat, Maltat, Portugali ja Itaaliat. https://t.co/5sf7wpmm1g  #ERR

Vaktsineerimine on aateline tegu. Ma ei läheks uuesti vabatahtlikuks, kui mu panusele järgneksid etteheited, et vaktsineerisime valesid inimesi. Empaatiat, iga inimese mure mõistmist ja iga inimese panuse tunnustamist on rohkem vaja nii Belgias kui Eestis https://t.co/RFGneYVklL 

Contact

Bruxelles

Strasbourg