Please fill this field
Luděk NIEDERMAYER Luděk NIEDERMAYER
Luděk NIEDERMAYER

Group of the European People's Party (Christian Democrats)

Member

Czechia - TOP 09 a Starostové (Czechia)

Date of birth : , Brno

Home Luděk NIEDERMAYER

Vice-Chair

ECON
Committee on Economic and Monetary Affairs

Member

FISC
Subcommittee on Tax Matters
D-US
Delegation for relations with the United States

Substitute

ITRE
Committee on Industry, Research and Energy
TRAN
Committee on Transport and Tourism
D-BY
Delegation for relations with Belarus
DKOR
Delegation for relations with the Korean Peninsula

Most recent activities

Safety of the nuclear power plant in Ostrovets (Belarus) (B9-0109/2021) CS

11-02-2021
Written explanations of vote

Podpořil jsem usnesení, které vyzývá Bělorusko, aby bez dalších odkladů zajistilo plné dodržování mezinárodních norem v oblasti jaderné bezpečnosti a ochrany životního prostředí a transparentní spolupráci s mezinárodními orgány. Stávající regulační orgán v Bělorusku je bohužel pod neustálým politickým tlakem a není dostatečně formálně ani věcně nezávislý. Je také nutné vybudovat a provozovat systém včasného varování, který by měřil radiaci v zemích EU nacházejících se v blízkosti elektrárny. Je třeba také zmínit, že navzdory společné dohodě pobaltských zemí o ukončení obchodní výměny elektřiny s Běloruskem se elektřina z Běloruska stále může dostat na trh EU prostřednictvím ruské rozvodné sítě.

Humanitarian and political situation in Yemen (B9-0119/2021) CS

11-02-2021
Written explanations of vote

Podpořil jsem usnesení, podle kterého by jakékoli dlouhodobé řešení mělo řešit hlubší příčiny nestability v zemi a splňovat legitimní požadavky a ambice jemenských obyvatel; opakuje, že podporuje veškeré mírové politické úsilí zaměřené na ochranu suverenity, nezávislosti a územní celistvosti Jemenu. Je třeba důrazně odsoudit zahraniční vměšování v Jemenu, včetně přítomnosti zahraničních jednotek a žoldnéřů na místě a požadovat okamžité stažení všech zahraničních sil. Evropská unie a všechny členské státy by měly Jemenu poskytnout balíček opatření na záchranu hospodářství, včetně devizových injekcí.

The situation in Myanmar (B9-0116/2021) CS

11-02-2021
Written explanations of vote

Podpořil jsem usnesení, které odsuzuje vojenský převrat a v návaznosti na něj tvrdý zákrok armádních sil proti nezávislým aktivistům, sdělovacím prostředkům a organizacím občanské společnosti. Vyzývám k okamžitému propuštění všech aktivistů z řad občanské společnosti, mnichů a novinářů, kteří byli zatčeni pouze za to, že vyjádřili svůj nesouhlas. Jsem přesvědčen, že svržená prezidentka Su Ťij, přestože dostatečně neodsoudila porušování lidských práv menšin v Myanmaru, zůstává i nadále symbolem myanmarského lidu, pokud jde o demokratické ambice a usilování o spravedlivější a demokratičtější společnost.

Luděk NIEDERMAYER
Luděk NIEDERMAYER

On EP NEWSHUB

Hned poté, co drtivá většina poslanců @EPPGroup rozhodla upravit pravidla pro členství, poslanci #Fidesz opouští naši skupinu. Politika je o kompromisech, někdy i hodně složitých. Ale také o pochopení situace, kde kompromis již nelze najít. A proto je dobře, že Fidesz odchází. https://t.co/niNWvVQ1tz 

Myslím si, že tato riskantní cesta, která, jak se zdá, funguje, by měla být velmi vážně posouzena. Zásadně by to zrychlilo počet očkovaných hlavně v zemích, jako je naše, které zjevně organizaci očkování dvěma dávkami a třemi vakcínami vůbec nezvládají. https://t.co/waBcahp85L 

Země EU nám pomáhají ne proto, že je @AndrejBabis premiérem, ale i přesto, že našim premiérem je právě on. Žádný premiér v naší novodobé historii nedal svým chováním tolik důvodů, aby se na nás ostatní vykašlali. EU ale stojí na společném řešení problémů. Snad už je to jasnější.

Contact

Bruxelles

Strasbourg