Members can submit a written explanation of their vote in plenary. Rule 194
Záujem o digitálne vzdelávanie je v súčasnosti vysoký, no táto oblasť stále v sebe nesie nedostatky, ako napríklad zastaranosť výučbových osnov, alebo veľké rodové rozdiely, či už medzi zamestnanosťou alebo platovými podmienkami v oblasti. Plán spoločnej politiky digitálneho vzdelávania by sa mal zamerať na riešenie pretrvávajúcich nedostatkov a na zabezpečenie spoločného prístupu v rámci členských štátov.
Morský odpad predstavuje v súčasnosti globálnu výzvu, nie len preto že ohrozuje priamo dotknuté ostrovy a tretie krajiny závislé od rybolovu, ale aj všetky ostatné štáty. Hlavným problémom je množstvo plastového odpadu, mali by sme sa zaoberať znížením množstva plastov, zlepšením systému recyklácie a výskumu dopadov znečistenia vôd na rybolov. Rovnako by sme sa mali zamerať na zlepšenie a zefektívnenie ekodizajn modelu rybárstva.
Zmena klímy predstavuje výzvu, ktorá si vyžaduje okamžité opatrenia na celosvetovej, európskej a vnútroštátnej úrovni. Uvedomujeme si, že politika súdržnosti prináša finančnú pomoc pre regionálne potreby a znižuje rozdiely v rozvoji medzi členskými štátmi. Environmentálne stratégie by mali podporovať výrobu energie z obnoviteľných zdrojov, prechod na neutrálne priemyselné procesy a zníženie využívania pôdy.
Digitalizácia predstavuje nie len hospodársku príležitosť, ale aj možnosti pre zlepšenie bezpečnosti, geopolitickej odolnosti a strategickej autonómie Únie. Dátová stratégia napomáha k vytvoreniu vysokokvalitných databáz, jednotného digitálneho trhu a technologickému rozvoju. Mali by sme sa zamerať na voľný tok informácií, vždy ale v súlade s politikou o spracovávaní osobných údajov a GDPR.
Pandémia COVID-19 vážne postihla ľudí, podniky, systémy zdravotníctva a hospodárstva členských štátov a na zmiernenie dopadov sa prijíma balík opatrení s názvom „balík opatrení na obnovu kapitálových trhov“. Rovnako by úverové a investičné spoločnosti mali využívať svoj kapitál na podporu obnovy hospodárstva po pandémií, pretože tam budú najviac potrebné. Cieľom členských štátov by mala byť maximalizácia kapacity inštitúcií poskytovať úvery a absorbovať straty súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19 .
Sekuritizácie predstavujú významnú zložku dobre fungujúcich finančných trhov, keďže prispievajú k diverzifikácií zdrojov financovania inštitúcií. Členské štáty by sa mali zamerať na posilňovanie kapacitu inštitúcií v oblasti poskytovania potrebného toku finančných prostriedkov do reálnej ekonomiky na podporu obnovy po pandémií COVID-19. Zároveň by sme sa mali zamerať na ich monitorovanie a zabezpečenie finančnej stability a zníženie rizík.
Európska únia predstavuje jedného z najmocnejších obchodných blokov vo svete, preto by sa reforma vývozu EÚ mala zamerať na zvýšenie dôvery voči obchodnej politike EÚ. Hlavné ciele by mali byť zamerané na reformu režimu kontrol vývozu EÚ, prispôsobenie sa novým hrozbám a kybernetický dohľad a porušenia ľudských práv, zabezpečenie väčšej účinnosti systému, zabezpečenie fungujúceho vnútorného trhu a vedenie kontroly v záujme vytvorenia rovnakých podmienok na celom svete.
Európska únia sa zameriava na posilnenie svojej obrannej politiky vybudovaním celoeurópskej priemyselnej základne v sektore obrany a bezpečnosti EÚ. Smernice verejného obstarávania v sektore obrany však potrebujú reformu na ich lepšie vykonávanie a zvýšenie súdržnosti obrannej politiky a posilnenie rozvoju európskeho obranného priemyslu.
Európska únia je založená na hodnotách úcty k ľudskej dôstojnosti, slobody, demokracie, rovnosti, právneho štátu a rešpektovania ľudských práv. Všetky inštitúcie Európskej únie sú nezávislé od členských štátov a nesmú prijímať pokyny od žiadnej vlády. V súlade s dodržiavaním zásad právneho štátu v niektorých členských štátoch by sa mali prešetriť porušovania týchto zásad.
Nariadenia o sprístupňovaní vlastných zdrojov je súčasťou systému vlastných zdrojov Európskej únie. V tomto systéme bolo navrhnuté samostatné nariadenie o sprístupňovaní nových vlastných zdrojov, konkrétne zameraných na obchodovanie s emisiami a plastový odpad. V rámci tohto nariadenia sú upravené povinnosti členských štátov o výbere splatných súm z plastov, výšky výnosov by mali postačovať na pokrytie nákladov spojených s plánmi obnovy Európskej ekonomiky.