Please fill this field
Andżelika Anna MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna MOŻDŻANOWSKA
Andżelika Anna MOŻDŻANOWSKA

European Conservatives and Reformists Group

Member

Poland - Prawo i Sprawiedliwość (Poland)

Date of birth : , Kępno

Home Andżelika Anna MOŻDŻANOWSKA

Member

REGI
Committee on Regional Development
FEMM
Committee on Women's Rights and Gender Equality
DKOR
Delegation for relations with the Korean Peninsula

Substitute

ECON
Committee on Economic and Monetary Affairs
FISC
Subcommittee on Tax Matters
D-US
Delegation for relations with the United States

Most recent activities

The accessibility and affordability of Covid-testing (B9-0233/2021, B9-0234/2021) PL

29-04-2021
Written explanations of vote

Nadal jesteśmy w trakcie walki z pandemia koronawirusa. Aby swobodnie przemieszczać się po Europie stał się wymóg przedstawienia dowodu ujemnego wyniku testu na obecność COVID-19. Jednym z kluczowych ograniczeń w dostępie do badania obecności wirusa jest jego cena. Osoby o niskich dochodach, zwłaszcza mieszkający w regionach peryferyjnych i przygranicznych, w nieproporcjonalnie dużym stopniu odczuli te trudności. Dlatego jestem szeroką dostępnością bezpłatnych lub niedrogich testów i zobowiązuję komisję do zaproponowania inicjatyw ustawodawczych dotyczących przystępnych cenowo testów na COVID-19 dla wszystkich Europejczyków, dotyczących minimalnej liczby bezpłatnych testów COVID-19 oraz limitu cenowego na testy Covid-19. Jednocześnie bardzo ważne jest także uruchomienie instrumentu wsparcia w sytuacjach nadzwyczajnych w celu pokrycia kosztów testów na obecność COVID-19.

Multiannual management plan for bluefin tuna in the eastern Atlantic and the Mediterranean (A9-0149/2020 - Giuseppe Ferrandino) PL

28-04-2021
Written explanations of vote

Unia Europejska jest stroną Międzynarodowej konwencji o ochronie tuńczyka atlantyckiego. Na 21. specjalnym posiedzeniu w 2018 r. Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony Tuńczyka Atlantyckiego, mocy konwencji przyjęła zalecenie 18-02 ustanawiające wieloletni plan zarządzania zasobami tuńczyka błękitnopłetwego we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym. Przedstawiony przez Komisję Europejsą wniosek ma na celu wdrożenie zalecenia Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony i utrzymanie biomasy tuńczyka błękitnopłetwego powyżej poziomów umożliwiających uzyskanie maksymalnego podtrzymywalnego połowu. Zgadzam się z koniecznością wprowadzania wspólnych przepisów zapewniających zrównoważony rozwój rybołówstwa w Europie i na świecie.

Contact

Bruxelles

Strasbourg