Please fill this field
Ivars IJABS Ivars IJABS
Ivars IJABS

Renew Europe Group

Member

Latvia - Attīstībai/Par! (Latvia)

Date of birth : , Riga

Home Ivars IJABS

Member

ITRE
Committee on Industry, Research and Energy
D-US
Delegation for relations with the United States

Substitute

ECON
Committee on Economic and Monetary Affairs
IMCO
Committee on the Internal Market and Consumer Protection
DAND
Delegation for relations with the countries of the Andean Community
DASE
Delegation for relations with the countries of Southeast Asia and the Association of Southeast Asian Nations (ASEAN)
DLAT
Delegation to the Euro-Latin American Parliamentary Assembly

Most recent activities

A safety net to protect the beneficiaries of EU programmes: setting up an MFF contingency plan (A9-0099/2020 - Jan Olbrycht, Margarida Marques) LV

13-05-2020
Written explanations of vote

Nākamā daudzgadu budžeta pieņemšanu nedrīkst atlikt bezgalīgi — tas ir jāpieņem nekavējoties. Lai gan Eiropas Parlaments apzinās nacionālo dalībvalstu izaicinājumus Covid-19 pandēmijas ietvaros, mēs aicinām Eiropas Komisiju tuvākajā laikā iesniegt priekšlikumus ES finansējuma nepārtrauktībai arī pēc 2020. gada.
Liela daļa ES iedzīvotāju un arī dalībvalstu infrastruktūras ir tieši atkarīgas no Eiropas Savienības budžeta finansējuma. Priekšlikumos ir jāparedz drošības tīkla izveidošana, lai līdz jaunā daudzgadu budžeta pieņemšanai turpinātos ES budžeta programmas un budžeta izdevumi būtu paredzami pārejas posmā.
Priekšlikumu apstiprināšana ļaus ES dalībvalstīm ne tikai vienoti cīnīties ar koronavīrusa radītajām sekām, bet arī veicinās dalībvalstu ekonomiku atveseļošanos pēc krīzes, negraujot kopējo bloka konkurētspēju globālā mērogā. Tāpat drošības tīkla izveidošana nodrošinās nepārtrauktus kohēzijas fonda tiešmaksājumus, kas neļaus palielināties dalībvalstu ekonomiskajai nevienlīdzībai.
Ar savu balsojumu es atbalstīju šīs rezolūcijas pieņemšanu.

Labelling of tyres: fuel efficiency and other essential parameters (A9-0094/2020 - Henna Virkkunen) LV

13-05-2020
Written explanations of vote

Eiropas Savienība (ES) ir vienmēr iestājusies par patērētāju tiesībām. Saskaņā ar šiem noteikumiem riepu ražotājiem tiek uzdots marķēt savu produktu, lai informētu pircēju par riepu energoefektivitāti, saķeri slapjā laikā un radīto trokšņu līmeni.
 
Šīs regulas mērķis ir mainīt patērētāju paradumus, kā arī samazināt riepu radīto vides piesārņojumu. Ceļa transportam veidojot 22 % CO2 emisiju ES, noteikumos paredzētās izmaiņas palīdzēs sasniegt Parīzes nolīgumā atrunātās valstu saistības.
 
Tāpat marķējumos norādītā informācija ļaus patērētājiem veikt pārdomātākus pirkumus. Augstāka riepu energoefektivitāte nozīmē arī mazāku degvielas patēriņu, kas savukārt samazina iedzīvotāju pārvietošanās izdevumus.
 
Es atbalstīju šo Eiropas Komisijas priekšlikumu, aizstāvot patērētāju intereses un iestājoties par tīrāku vidi mums apkārt.

Ivars IJABS
Ivars IJABS

On EP NEWSHUB

🇪🇺 Eiropas Parlaments jūnija plenārsesijā izveidoja vairākas jaunas komitejas, tai skaitā Īpašo komiteju cīņā pret vēzi, kurā strādāšu arī es, lai pēc 10 gadiem Latvijā un Eiropā mirstība no vēža būtu vismaz divas reizes mazāka, nekā šobrīd. https://t.co/4ooWEu6lKR 

RT @EP_Riga: EP jaunajās komitejās strādās: 💼@kalniete Īpašajā komitejā ārvalstu iejaukšanās, tostarp dezinformācijas, pētīšanai 💼@ijabs Īpašajā komitejā attiecībā uz vēža uzveikšanu 💼@robertszile Nodokļu jautājumu apakškomitejā Plašāk: https://t.co/HYXlYnirJT  https://t.co/5IXJ39qyk3 

Šodien Parlamentā viesi 😀 Merkelei šī ir karjeras kulminācija - "izrullēt" COVID krīzi Eiropā Vācijas prezidentūras ietvaros. Cik naudas ES kasītē? Granti vai aizdevumi? Uz kādiem nosacījumiem? Vēl skaidrības nav,… https://t.co/Q6DWoUJ1TC 

Contact

Bruxelles

Strasbourg