Please fill this field
Ivars IJABS Ivars IJABS
Ivars IJABS

Renew Europe Group

Member

Latvia - Attīstībai/Par! (Latvia)

Date of birth : , Riga

Home Ivars IJABS

Vice-Chair

BECA
Special Committee on Beating Cancer

Member

ITRE
Committee on Industry, Research and Energy
D-US
Delegation for relations with the United States

Substitute

ECON
Committee on Economic and Monetary Affairs
IMCO
Committee on the Internal Market and Consumer Protection
DAND
Delegation for relations with the countries of the Andean Community
DASE
Delegation for relations with the countries of Southeast Asia and the Association of Southeast Asian Nations (ASEAN)
DLAT
Delegation to the Euro-Latin American Parliamentary Assembly

Most recent activities

Strengthening media freedom: the protection of journalists in Europe, hate speech, disinformation and the role of platforms (A9-0205/2020 - Magdalena Adamowicz) LV

25-11-2020
Written explanations of vote

Mediju brīvība ir pamats mūsdienu demokrātiskajām iekārtām, tomēr atsevišķās ES dalībvalstīs varam ar bažām vērot centienus to graut. Lai aizsargātu ES vērtību fundamentālo pīlāru, Eiropas Parlaments rezolūcijā aicina pievērst īpašu uzmanību politiskajai ietekmei mediju brīvībā, kā arī norāda uz nepieciešamību aizsargāt žurnālistus un valstiski ierobežot dezinformācijas izplatību informācijas telpā.
Es balsoju par šīs rezolūcijas pieņemšanu, lai uzdotu Eiropas Komisijai veikt regulāras pārbaudes valdību iejaukšanās centienos mediju brīvībā, kā arī turpināt darbu pie stingrāka regulējuma izstrādes, kas novērstu nepatiesas informācijas izplatību tiešsaistē.

A New Industrial Strategy for Europe (A9-0197/2020 - Carlo Calenda) LV

25-11-2020
Written explanations of vote

Ar šo balsojumu Eiropas Parlaments pauž skaidru nostāju- ES pilsoņi vēlas lielāku ES atbalstu dalībvalstu industriālajām nozarēm un to darbavietām. Pandēmijas radītā krīze rāda, ka ES ir nepieciešami finansiāli un regulatori instrumenti, lai efektīvāk risinātu līdzīgus ekonomikas šokus nākotnē.
Es atbalstīju šo ziņojumu, lai uzdotu Eiropas Komisijai pielāgot esošo Industriālo stratēģiju, paredzot tūlītēju atbalstu ekonomikas atlabšanai un rīcības ietvaru ilgtermiņa digitālajām un zaļajām pārmaiņām.

Tackling homelessness rates in the European Union (B9-0363/2020) LV

23-11-2020
Written explanations of vote

Bezpajumtnieku skaits Eiropas Savienībā ir audzis par 70% pēdējo 10 gadu laikā.
Cenšoties ierobežot straujo koronavīrusa izplatību, ES valdības aicināja iedzīvotājus palikt mājās un atturēties no pārmērīgas socializēšanās. Diemžēl šie risinājumi nebija iespējami personām bez pastāvīgām dzīvesvietām.
Tādēļ, lai risinātu mūsdienu sociālos izaicinājumus, es atbalstīju Eiropas Parlamenta rezolūciju, uzdodot Eiropas Komisijai izstrādāt rīcības ietvaru bezpajumtniecības novēršanai līdz 2030. gadam. Eiropas Parlaments aicina ES dalībvalstis nodrošināt vienlīdzīgu piekļuvi sabiedriskajiem pakalpojumiem un atbalstīt bezpajumntieku integrāciju darba tirgū.

Contact

Bruxelles

Strasbourg