Please fill this field
Liudas MAŽYLIS Liudas MAŽYLIS
Liudas MAŽYLIS

Group of the European People's Party (Christian Democrats)

Member

Lithuania - Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (Lithuania)

Home Liudas MAŽYLIS

Member

ENVI
Committee on the Environment, Public Health and Food Safety
D-BY
Delegation for relations with Belarus
DEPA
Delegation to the Euronest Parliamentary Assembly

Substitute

INTA
Committee on International Trade
BECA
Special Committee on Beating Cancer
DEEA
Delegation for Northern cooperation and for relations with Switzerland and Norway and to the EU-Iceland Joint Parliamentary Committee and the European Economic Area (EEA) Joint Parliamentary Committee

Most recent activities

Russia, the case of Alexei Navalny, military build-up on Ukraine's border and Russian attack in the Czech Republic (B9-0235/2021, RC-B9-0236/2021, B9-0236/2021, B9-0237/2021, B9-0250/2021, B9-0251/2021, B9-0252/2021) LT

29-04-2021
Written explanations of vote

. – Šia rezoliucija išreiškėme principingą poziciją dėl priešiškų Rusijos pastarojo meto veiksmų ir atviro karinės jėgos demonstravimo. Rezoliucijoje pabrėžiamas ne tik Rusijos karinių dalinių dislokavimas prie Ukrainos sienų, bet ir Rusijos žvalgybos pareigūnų vaidmuo dėl sprogimo amunicijos sandėlyje Čekijoje, Aleksejaus Navalno kalinimas bei pasikėsinimas į jo gyvybę, Rusijos kenkėjiški veiksmai kibernetinėje erdvėje, kurioje aktyviai skleidžiama dezinformacija, propaganda ir rengiamos atakos, todėl sutinku jog ES turi būti pasiruošusi atremti informacinius karus. Palaikau rezoliucijoje išreikštą nuoširdų solidarumą Rusijos demokratinėmis jėgomis. Labai svarbu, kad buvo nubrėžtos aiškios linijos, kurias peržengus Maskvos lauks rimtos su energetika ir ekonomika susijusios pasekmės. Palaikau siūlymus sustabdyti naftos ir dujų importą iš Rusijos į ES, pašalinimą iš SWIFT mokėjimo sistemos bei valdžios institucijoms artimų oligarchų ir jų šeimų turto įšaldymą bei jų vizų panaikinimą, jeigu Rusija imsis tiesioginių karinių veiksmų. Europos Parlamentas privalo toliau išlaikyti griežtą toną Rusijos atžvilgiu.

The accessibility and affordability of Covid-testing (B9-0233/2021, B9-0234/2021) LT

29-04-2021
Written explanations of vote

. – Testavimas yra vienas efektyviausių būdų suvaldyti COVID plitimą bei sekti epidemiologinę situaciją. Tačiau žinome, kad testų prieinamumas ir kainos šalyse narėse labai skiriasi ypač kalbant apie nemokamus testus dirbantiems sveikatos sektoriuje, mokyklose bei universitetuose. Taip pat, viena ES COVID-19 sertifikato sudedamųjų dalių bus testo rezultatas. Šiuo metu ne visiems ES piliečiams yra prieinama vakcina, kuri be išimčių yra nemokama, tačiau testai kai kada kainuoja, todėl dalis žmonių norėdami laisvai judėti ES patirs diskriminaciją kai sertifikatas pradės veikti. Siekiant išvengti diskriminacijos tiek testavimas, tiek vakcinavimas turėtų būti nemokami. EP kviečia šalis nares užtikrinti universalias, prieinamas, savalaikes ir nemokamas testavimo galimybes tam, kad būtų užtikrinta judėjimo laisvės teisė ES viduje, išvengiant diskriminacijos grįstos ekonominėmis ar finansinėmis galimybėmis. Nors aš sutinku, kad diskriminacijos šioje situacijoje reikia stengtis išvengti, todėl palaikiau šią rezoliuciją, tačiau taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad vis dėlto negalime šalių narių įpareigoti visus testuoti nemokamai, tai priklauso ir nuo pačios šalies pajėgumų.

Soil protection (B9-0221/2021) LT

28-04-2021
Written explanations of vote

. – Sveikas dirvožemis yra ne mažiau svarbu nei grynas oras ar švarus vanduo. Pritariau Parlamento pozicijai įpareigoti Komisiją sukurti visos ES teisinį pagrindą dirvožemio išsaugojimui ir tvariam jo naudojimui. Turime susitarti dėl vienodų standartų ir apsaugoti visos Europos Sąjungos dirvožemį. Būdami Sąjungoje esame unikalioje pozicijoje ir turime geriau ją išnaudoti dalindamiesi gerosiomis praktikomis bei kaupdami duomenis. Geresnė dirvožemio apsauga prisidės ne tik prie mūsų maisto kokybės, bet ir padės pasiekti Europos žaliojo kurso tikslų. Žinoma, Europoje didžioji dalis dirvožemio yra privati nuosavybė ir mes privalome saugoti dirvožemį, tačiau tuo pat metu gerbti savininkų teises. Todėl vienintelis kelias yra padėti dirvožemio savininkams jį apsaugoti. Taip pat kuriant teisinį pagrindą turi būti gerbiamas subsidiarumo principas.

Contact

Bruxelles

Strasbourg