Dominique BILDE Dominique BILDE
Dominique BILDE

Identiteetti ja demokratia -ryhmä

Jäsen

Ranska - Rassemblement national (Ranska)

syntynyt : , Nancy

Ansioluettelo Dominique BILDE

Alkuperäinen versio : FR


Ansioluettelo   (julkaistuista tiedoista vastaa yksinomaan parlamentin jäsen)

Päivitetty: 03/03/2015

Koulutus (oppiarvot ja tutkinnot)

  • 01/09/1969-30/06/1970 : keskiasteen koulutus, muu keskiasteen koulutus: Nancyn käsityöläiskamari

Ammattiura

  • 01/09/1984-30/06/2001 : hotelliala (itsenäinen ammatinharjoittaja (muut alat))
  • 01/09/2003-31/08/2004 : kauppa (muu)

Poliittinen ura

Tehtävät kansallisessa puolueessa tai ammattiyhdistyksessä

  • 01/01/2009-... : Front national -puolueen (FN) departementtisihteeri

Tehtävät paikallisissa hallintoelimissä

  • 01/03/2009-... : aluevaltuuston jäsen
  • 25/03/2014-24/06/2014 : kaupunginvaltuuston jäsen

Yhteystiedot

Bruxelles

Strasbourg