Bogusław LIBERADZKI Bogusław LIBERADZKI
Bogusław LIBERADZKI

Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä

Jäsen

Puola - Sojusz Lewicy Demokratycznej (Puola)

syntynyt : , Sochaczew

5. vaalikausi Bogusław LIBERADZKI

Poliittiset ryhmät

  • 23-04-2003 / 30-04-2004 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Tarkkailija
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet

  • 23-04-2003 / 30-04-2004 : Sojusz Lewicy Demokratycznej (Puola)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Sojusz Lewicy Demokratycznej (Puola)

Jäsen

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Aluepolitiikka-, liikenne- ja matkailuvaliokunta

Tarkkailija

  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Aluepolitiikka-, liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 03-12-2003 / 30-04-2004 : Meriturvallisuuden parantamista käsittelevä väliaikainen valiokunta

Yhteystiedot

Bruxelles

Strasbourg