Please fill this field
Leszek MILLER Leszek MILLER
Leszek MILLER

Groupe de l'Alliance Progressiste des Socialistes et Démocrates au Parlement européen

Membre

Pologne - Sojusz Lewicy Demokratycznej (Pologne)

Date de naissance : , Żyrardów

Accueil Leszek MILLER

Membre

IMCO
Commission du marché intérieur et de la protection des consommateurs
D-UA
Délégation à la commission parlementaire d'association UE-Ukraine

Membre suppléant

EMPL
Commission de l'emploi et des affaires sociales
D-BY
Délégation pour les relations avec la Biélorussie

Dernières activités

Législation sur les services numériques et questions liées aux droits fondamentaux (A9-0172/2020 - Kris Peeters) PL

20-10-2020
Explications de vote écrites

Głosowałem za przyjęciem rezolucji legislacyjnej w sprawie unijnego prawa usług cyfrowych, ponieważ jest to pierwsza aktualizacja ram prawnych dotyczących usług online od 20 lat. Zgodnie z oczekiwaniami Parlamentu, nowe regulacje UE mają po raz pierwszy nałożyć na platformy internetowe odpowiedzialność zarówno za zamieszczane na ich stronach produkty, jak i szkodliwe treści (dezinformacja, mowa nienawiści).
Celem nowego prawa ma być też zapewnienie unijnym konsumentom takiej samej ochrony w internecie, jaką cieszą się w świecie realnym. Przepisy powinny ograniczyć nieuczciwe praktyki handlowe, m.in. poprzez zobowiązanie e-platform handlowych, by weryfikowały tożsamość swojego klienta, co pomoże ograniczyć sprzedaż online nielegalnych lub niebezpiecznych produktów. Nowe przepisy mają też uregulować sposób gromadzenia i przetwarzania danych użytkowników przez serwisy internetowe w celach reklamowych. Chodzi tu przede wszystkim o wykorzystywanie algorytmów i technologii opartej na sztucznej inteligencji, które narzucają konsumentom sposób podejmowania decyzji, decydując o tym, jakie informacje zobaczymy na ekranie komputera i co nam może być pokazywane, a co nie.
Przyjęcie przepisów regulujących usługi cyfrowe zapewni wreszcie lepszą ochronę danych osobowych Europejczyków w sieci. Konsumenci muszą być odpowiednio informowani, kiedy i z jakiego powodu jest śledzona ich aktywność w sieci. Muszą mieć ponadto prawo do bycia zapomnianym przez platformy internetowe.
Z tych właśnie względów głosowałem - za.

Leszek MILLER
Leszek MILLER

Sur EP NEWSHUB

RT @MagdaFitas: Naziole odpalali w nas rakiety, wrzucali granaty hukowe (gdzie się kupuje granaty hukowe?), bili. Policja i ŻW 200 m pilnowały pustego kościoła. Funkcjonariusz pod konsulatem USA powiedział mi: "I dobrze, że biją". Państwo wypowiedziało nam wojnę.

RT @wina_Mazurka: 3) Jeśli Pan Profesor Rzepliński zdecyduje się mnie pozwać, to przedstawię nagranie rozmowy, świadków i wydam oświadczenie wyjaśniające szczegóły rozmowy, maile etc. Mam to wszystko udokumentowane. Na tym kończę ten wątek, komentował niczego nie będę.

RT @wina_Mazurka: 2) Podczas autoryzacji Pan Profesor - mimo obietnicy - poprosił, by zamienić „hołotę” na „awanturników”. Zgodziłem się.

Contact

Bruxelles

Strasbourg