Linda McAVAN : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Članica Predsjedništva

Nacionalne stranke 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Labour Party (Ujedinjena Kraljevina)

Zastupnik 

  • 21-07-1999 / 07-09-2000 : Odbor za industriju, vanjsku trgovinu, istraživanje i energetiku
  • 11-11-1999 / 15-02-2000 : Izaslanstva u odborima za parlamentarnu suradnju i izaslanstva za odnose s Ukrajinom, Republikom Bjelarus i Moldovom
  • 08-09-2000 / 14-01-2002 : Odbor za vanjske poslove, ljudska prava te zajedničku sigurnosnu i obrambenu politiku
  • 17-01-2002 / 01-06-2003 : Odbor za vanjske poslove, ljudska prava te zajedničku sigurnosnu i obrambenu politiku
  • 02-06-2003 / 19-07-2004 : Odbor za razvoj i suradnju

Zamjenica 

  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : Odbor za regionalnu politiku, promet i turizam
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za regionalnu politiku, promet i turizam

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika