Please fill this field
Ramona STRUGARIU Ramona STRUGARIU
Ramona STRUGARIU

Renew Europe képviselőcsoport

Tag

Románia - Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate (Románia)

Születési idő : , BIRLAD

Önéletrajz Ramona STRUGARIU

Eredeti változat : RO


Önéletrajz   (A közzétett információkért kizárólag a képviselőnő felel)

Frissítve: 11/11/2019

Iskolai végzettség (képesítések és oklevelek)

  • 09/2013-06/2015 : nemzetközi mesterképzési program keretében végzett tanfolyamok (MBA, angol nyelven, ULB Egyetem, Belgium)
  • 12/2009-01/2010 : európai uniós alapok és projektmenedzsment – Structural Consulting Group, Bukarest – az Oktatási Minisztérium partnere
  • 08/2008-09/2008 : jogi és projektmenedzselési tanulmányok, technikai képzés – BVD – a Svájci Igazságügyi Minisztérium (Zürich) és a ZSGE (a közhasznú munkára ítélt, büntetésüket töltő vagy feltételesen szabadlábra helyezett személyek felügyeletével megbízott alapítvány) égisze alatt, Zürich, Svájc
  • 10/2007-06/2009 : a Iași-i „Al. I. Cuza” Egyetem európai jogi diplomája, mesteri fokozat (Iași, Románia)
  • 04/2004-12/2005 : országos koordinátori és csoportvezetői képzés – Global Volunteers, Saint-Paul, Minnesota, Amerikai Egyesült Államok
  • 10/1998-06/2002 : az „Al. I. Cuza” Egyetem Jogtudományi Kara (Iași, Románia)
  • 09/1994-06/1998 : „Gheorghe Roșca Codreanu” Gimnázium, Bârlad, Románia

Szakmai pályafutás

  • 09/2015-02/2019 : parlamenti asszisztens és kabinetfőnök, Európai Parlament
  • 12/2013-09/2015 : az IELTS és Cambridge típusú angol nyelvvizsgákért felelős ügyvezető-felügyelő és vizsgabiztos, British Council, Brüsszel
  • 06/2008-04/2012 : a Közösségi Szankciók Előmozdításával Foglalkozó Alapítvány projektmenedzsere és jogtanácsosa (Bukarest, Románia, www.fpsc.ro)
  • 10/2007-05/2008 : az INS jogtanácsosa, Bukarest
  • 01/2001-10/2006 : csoportvezető (2004. április–2006. október) az országos projektkoordinátor(ok) asszisztense – Global Volunteers, Saint-Paul, Minnesota, Amerikai Egyesült Államok
  • 06/2003-10/2007 : jogász az SC ULRES Kft-nél, az S.C. COMIGAT Kft-nél (üzleti és mezőgazdasági vállalatok)

Politikai pályafutás

Politikai pártban, illetve nemzeti szakszervezetben betöltött tisztségek

  • 12/2018-... : a PLUS Nemzeti Tanács tagja
  • 12/2018-... : a PLUS regionális koordinátora

Európai uniós intézményekben betöltött tisztségek

  • 07/2019-... : európai képviselő

Kapcsolat

Bruxelles

Strasbourg