Zsuzsanna BORVENDÉG
Zsuzsanna BORVENDÉG

Szuverén Nemzetek Európája képviselőcsoport

Tag

Magyarország - Mi Hazánk Mozgalom (Magyarország)

Születési idő :

Kezdőlap Zsuzsanna BORVENDÉG

Tag

CULT
Kulturális és Oktatási Bizottság
DSCA
Az EU–Örményország Parlamenti Partnerségi Bizottságba, az EU–Azerbajdzsán Parlamenti Együttműködési Bizottságba és az EU–Grúzia Parlamenti Társulási Bizottságba delegált küldöttség

Póttag

REGI
Regionális Fejlesztési Bizottság
D-RS
Az EU–Szerbia Stabilizációs és Társulási Parlamenti Bizottságba delegált küldöttség
DEEA
Az északi együttműködésért felelős, a Svájccal és Norvégiával fenntartott kapcsolatokért felelős és az EU–Izland Parlamenti Vegyes Bizottságba és az Európai Gazdasági Térség (EGT) Parlamenti Vegyes Bizottságába delegált küldöttség

Legutóbbi tevékenységek

Fehér könyv az európai védelem jövőjéről

12-03-2025
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások

A közös állásfoglalást támogatni nem tudom, mivel hemzseg a háborúpárti, oroszellenes és egyoldalúan ukránpárti állásfoglalásoktól. A béketárgyalások előmozdítása helyett Európa fokozni kívánja Ukrajna pénzbeli és katonai támogatását, valamint saját maga felfegyverzését is. Az európai ipar soha nem látott mélyponton van. A munkanélküliség és szegénység is egyre jelentősebb. Ilyen helyzetben további eladósodást, közös hitelfelvételt szorgalmazni a felfegyverkezés érdekében, teljesen irracionális. A felfegyverzés és a katonai erődemonstráció helyett a békét és az Oroszországgal való kapcsolatok normalizálását kellene szorgalmazni. A Trump vezette USA kormányzat ezt felérte ésszel, ők már a békéről beszélnek, míg Európa viszont tovább halad a demokraták által kijelölt téves úton.

Az Európai Tanács ülései és az európai biztonság (közös vita)

11-03-2025 P10_CRE-REV(2025)03-11(2-0026-0000)
Részvétel a plenáris ülés vitáiban

Az Európai Szociális Alap Plusz 2027 után

11-03-2025
A szavazáshoz fűzött írásbeli indokolások

Az Európai Szociális Alap Plusz (ESZA+) az EU kohéziós politikájának (a gazdag és szegény régiók közötti különbségek megszüntetését célzó felzárkóztató rendszer) egyik fontos finanszírozási alapja. A mostani projekt 2027-ben kifut, ezért megkezdődött az új program kidolgozása, tele rengeteg bürokratikus elemmel, szabályozással és központosítással.
A 2021–2027-es időszaktól kezdve a javasolt elosztási mechanizmusnál a folyamat egyes részeibe beépítették az éghajlatváltozást és a migrációt is. Továbbá az új tervezetben is hangsúlyosan szerepel az ESZA+ céljai között a migránsok, mint marginális csoport szociális felzárkóztatása, társadalmi befogadása. Számunkra nem elfogadható az ilyen jellegű pozitív diszkrimináció, vagy feltételrendszer erőltetése.
A jelentés egy agyonbürokratizált központosított szabályrendszert próbál ráerőltetni az EU-s tagállamokra, ami jelentősen veszélyezteti a nemzetállamok szociálpolitikájának szuverenitását. Ezt mindenképpen saját nemzetállami kontroll alatt kell tartani. Az ESZA+ új jelentése tekintetében, itt már nem a nemzetállami szociálpolitika kiegészítéséről beszélünk, hanem annak felülírásáról.
A jelentés számos esetben nem veszi figyelembe a szubszidaritás elvének fontosságát, miszerint minden döntést azon a szinten kell meghozni és végrehajtani, amely a lehető legalacsonyabb, és ahol egyben a lehető legnagyobb hozzáértéssel és ismerettel rendelkeznek.
Mindezek tükrében a javalatot támogatni nem tudom.

Kapcsolat

Bruxelles

Parlement européen
Bât. WILLY BRANDT
02M047
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Strasbourg

Parlement européen
Bât. VACLAV HAVEL
V03004
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex