Dace MELBĀRDE
Dace MELBĀRDE

Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupa

Locekle

Latvija - Partija "VIENOTĪBA" (Latvija)

Dzimšanas gads : , Riga

Sākums Dace MELBĀRDE

Aizstājēja

ENVI
Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja
ITRE
Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja
SEDE
Drošības un aizsardzības apakškomiteja

Deputāta darbība pēdējā laikā

2018. gada Ģeogrāfiskās bloķēšanas novēršanas regulas īstenošana digitālajā vienotajā tirgū (A9-0335/2023 - Beata Mazurek)

13-12-2023
Rakstiski balsojumu skaidrojumi

Eiropas kultūras un valodu daudzveidība ir ES pastāvēšanas pamatā. Tāpēc EP decembra sesijā balsoju pret nepārdomātajiem priekšlikumiem paplašināt Ģeogrāfiskās bloķēšanas regulu, iekļaujot tajā audiovizuālo nozari.
Ieklausoties nozares brīdinājumos un kopā ar Kultūras komitejas kolēģiem skaidrojot neprognozējamās sekas Eiropas kino un televīzijas nozarei, plenārsēdē mums izdevās nepieļaut vairāku nozares pastāvēšanai kritisko priekšlikumu iekļaušanu rezolūcijā. Tomēr rezolūcijas tekstā saglabājās vairāki diskutabli priekšlikumi, tāpēc es atturējos gala balsojumā.
Šie priekšlikumi ignorē sarežģīto ES audiovizuālo tirgu. Tie pēc būtības aizliegtu audiovizuālajai nozarei mērķēti strādāt kā līdz šim, proti, savu dalībvalstu nacionālajos tirgos, tā vietā faktiski piespiežot televīzijas pakalpojumu sniedzējus piedāvāt savus pakalpojumus visā Eiropas teritorijā. Šāda pilnīga esošās sistēmas maiņa potenciāli nozīmētu mazāk Eiropas audiovizuālo darbu, tostarp mazāk filmu nelielās valodās, mazāk Eiropas televīziju un ziņu satura un galu galā — augstākas cenas patērētājiem.
Jāņem vērā, ka Eiropas audiovizuālajā tirgū pārsvarā darbojas nelieli nacionālie operatori, kas piedāvā konkrēto valstu iedzīvotājiem veidotu saturu. Piedāvātās izmaiņas pilnībā sagrautu viņu trauslos ekonomiskos modeļus. Tas tiešā veidā ietekmētu arī informācijas telpas drošību, jo ziņu un pētnieciskās žurnālistikas raidījumi pārsvarā tiek finansēti no ienākumiem, ko televīzijas gūst ar izklaides un sporta saturu, ko tās vairs nevarētu atļauties iepirkt un veidot.

Kontakti

Bruxelles

Parlement européen
Bât. ALTIERO SPINELLI
14E169
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Strasbourg

Parlement européen
Bât. LOUISE WEISS
T10026
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex