Please fill this field
Ivars IJABS Ivars IJABS
Ivars IJABS

“Renew Europe”

Loceklis

Latvija - Attīstībai/Par! (Latvija)

Dzimšanas gads : , Riga

Sākums Ivars IJABS

Loceklis

ITRE
Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja
D-US
Delegācija attiecībām ar Amerikas Savienotajām Valstīm

Aizstājējs

ECON
Ekonomikas un monetārā komiteja
IMCO
Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komiteja
DAND
Delegācija attiecībām ar Andu Kopienas valstīm
DASE
Delegācija attiecībām ar Dienvidaustrumāzijas valstīm un ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN)
DLAT
Delegācija Eiropas un Latīņamerikas parlamentārajā asamblejā

Deputāta darbība pēdējā laikā

Drošības tīkls ES programmu līdzekļu saņēmēju aizsardzībai: DFS ārkārtas rīcības plāna izstrāde (A9-0099/2020 - Jan Olbrycht, Margarida Marques)

13-05-2020
Rakstiski balsojumu skaidrojumi

Nākamā daudzgadu budžeta pieņemšanu nedrīkst atlikt bezgalīgi - tas ir jāpieņem nekavējoties. Lai gan Eiropas Parlaments apzinās nacionālo dalībvalstu izaicinājumus Covid-19 pandēmijas ietvaros, mēs aicinām Eiropas Komisiju tuvākajā laikā iesniegt priekšlikumus ES finansējuma nepārtrauktībai arī pēc 2020. gada.
Liela daļa ES iedzīvotāju un arī dalībvalstu infrastruktūras ir tieši atkarīgas no Eiropas Savienības budžeta finansējuma. Priekšlikumos ir jāparedz drošības tīkla izveidošanu, lai līdz jaunā daudzgadu budžeta pieņemšanu turpinātos ES budžeta programmas un budžeta izdevumi būtu paredzami pārejas posmā.
Priekšlikumu apstiprināšana ļaus ES dalībvalstīm ne tikai vienoti cīnīties ar koronavīrusa radītajām sekām, bet arī veicinās dalībvalstu ekonomiku atveseļošanos pēc krīzes, negraujot kopējo bloka konkurētspēju globālā mērogā. Tāpat drošības tīkla izveidošana nodrošinās nepārtrauktus kohēzijas fonda tiešmaksājumus, kas neļaus palielināties dalībvalstu ekonomiskajai nevienlīdzībai.
Ar savu balsojumu es atbalstīju šīs rezolūcijas pieņemšanu.

Riepu marķēšana: degvielas patēriņa efektivitāte un citi būtiski parametri (A9-0094/2020 - Henna Virkkunen)

13-05-2020
Rakstiski balsojumu skaidrojumi

Eiropas Savienība (ES) ir vienmēr iestājusies par patērētāju tiesībām. Saskaņā ar šiem noteikumiem, riepu ražotājiem tiek uzdots marķēt to produktu, lai informētu pircēju par riepu energoefektivitāti, saķeri slapjā laikā un radīto trokšņu līmeni.
 
Šīs regulas mērķis ir mainīt patērētāju paradumus, kā arī samazināt riepu radīto vides piesārņojumu. Ceļa transportam veidojot 22% CO2 emisiju ES, noteikumos paredzētās izmaiņas palīdzēs sasniegt Parīzes vienošanās atrunātās valstu saistības.
 
Tāpat marķējumos norādītā informācija ļaus patērētājiem veikt pārdomātākus pirkumus. Augstāka riepu energoefektivitāte nozīmē arī mazāku degvielas patēriņu, kas, savukārt, samazina iedzīvotāju pārvietošanos izdevumus.
 
Es atbalstīju šo Eiropas Komisijas priekšlikumu, aizstāvot patērētāju intereses un iestājoties par tīrāku vidi mums apkārt.

Koordinēta ES rīcība Covid-19 pandēmijas un tās seku apkarošanai

17-04-2020
Rakstiski balsojumu skaidrojumi

Es atbalstīju šīs rezolūcijas pieņemšanu, lai pieprasītu papildu finansējumu ekonomikas atveseļošanās un atjaunošanas kopīgajiem centieniem Eiropas Savienībā.
Rezolūcijas teksts aicina Komisiju un Padomi palielināt Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, kā arī pārdalīt esošo finansējumu no ES fondiem un citiem finanšu instrumentiem, lai izveidotu dalībvalstīm nepieciešamo atveseļošanās obligāciju fondu.
Tāpat rezolūcijas teksts aicina izveidot pastāvīgu Eiropas sistēmu bezdarba pārapdrošināšanai un ES Covid-19 solidaritātes fondu. Atvēlētais finansējums atbalstītu dalībvalstu veselības aprūpes nozares, kā arī veidotu tās noturīgākas nākotnē.

Ivars IJABS
Ivars IJABS

Vietnē “EP Newshub”

📹 Šodien plkst. 17.00 LIVE saruna manā un žurnāla @RigasLaiks facebook lapās ar filosofu Arni Rītupu par augstākās izglītības vērtību - ekonomisko, morālo un estētisko🎓 Priecāsimies par jūsu virtuālu klātbūtni un iesaisti ar komentāriem: https://t.co/hn0QcZ1ljz  https://t.co/RUoqNqWBTu 

📹 Šodien plkst. 17.00 LIVE saruna manā un žurnāla @RigasLaiks facebook lapās ar filosofu Arni Rītupu par augstākās izglītības vērtību - ekonomisko, morālo un estētisko. Priecāsimies par jūsu virtuālu klātbūtni un iesaisti ar komentāriem: https://t.co/hn0QcZ1ljz  https://t.co/EVXMc9oW0x 

...un pētnieku Latvijā gan publiskajā sektorā, gan biznesā ir gaužām maz... #SRIPreport https://t.co/CdKMxG0xZH 

Kontakti

Bruxelles

Strasbourg