Eiropas Parlamenta deputāti

Eiropas Parlamentā darbojas 705 deputāti, kas ir ievēlēti 27 paplašinātās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Kopš 1979. gada deputātus ievēl uz 5 gadiem tiešās vispārējās vēlēšanās.

Deputātu meklēšana pēc valsts

Spānija (Kanāriju salas)
Francija (aizjūras departamenti un teritorijas)
Portugāle (Madeira, Azoru salas)
image/svg+xml Īrija Malta Beļģija Luksemburga Portugāle Zviedrija Horvātija Bulgārija Kipra Austrija Čehija Dānija Ungārija Polija Slovākija Slovēnija Vācija Igaunija Somija Latvija Lietuva Rumānija Nīderlande Itālija Grieķija Francija Spānija

Meklēt deputātu

703 deputāti

Rādīt sarakstu

Par deputātiem

Katra valsts lemj par veidu, kādā notiks vēlēšanas, bet tām visām jānodrošina dzimumu līdztiesība un aizklāta balsošana. ES vēlēšanās ievēro proporcionālas pārstāvības principu. Balsot drīkst no 16 gadiem Austrijā, Beļģijā, Vācijā un Maltā, 17 gadiem Grieķijā un 18 gadiem pārējās dalībvalstīs. Piešķirto vietu skaits ir atkarīgs no katras dalībvalsts iedzīvotāju skaita. Vairāk nekā trešdaļa EP deputātu ir sievietes. Deputāti sēžu zālē ir izkārtoti atbilstoši politiskajai piederībai,nevis valstspiederībai. Deputātu darba laiks ir sadalīts starp vēlētājiem, darbu Strasbūrā, kur gadā notiek 12 plenārsēdes, un darbu Briselē, kur viņi apmeklē papildu plenārsēdes, kā arī komiteju un politisko grupu sanāksmes. Deputātu darbu regulē 2009. gada deputātu nolikums.