Please fill this field
Maria ARENA Maria ARENA
Maria ARENA

Grupp tal-Alleanza Progressiva tas-Soċjalisti u d-Demokratiċi fil-Parlament Ewropew

Membru

il-Belġju - Parti Socialiste (il-Belġju)

Data tat-twelid : , Mons

Curriculum vitae Maria ARENA

Verżjoni oriġinali : FR


Curriculum vitae   (Il-Membru Parlamentari hija esklużivament responsabbli għall-informazzjoni pubblikata)

Aġġornata: 02/03/2015

Edukazzjoni (kwalifiki u diplomi)

  • 01/09/1987-30/06/1988 : università, ekonomija: Università Kattolika ta' Mons (Facultés universitaires catholiques)

Karriera professjonali

  • 01/01/1990-31/12/2000 : esperta internazzjonali fil-qasam tal-impjiegi u tat-taħriġ tal-adulti (servizz pubbliku/gvern (oqsma oħra))

Karriera politika

Kariki f'Parlament nazzjonali

  • 17/07/2009-13/06/2010 : deputata fil-Kamra tar-Rappreżentanti
  • 13/06/2010-... : senatriċi

Kariki fi gvern nazzjonali

  • 01/01/2000-31/12/2009 : Ministru

Kuntatt

Bruxelles

Strasbourg