Please fill this field
Juozas OLEKAS Juozas OLEKAS
Juozas OLEKAS

Grupp tal-Alleanza Progressiva tas-Soċjalisti u d-Demokratiċi fil-Parlament Ewropew

Membru

il-Litwanja - Lietuvos socialdemokratų partija (il-Litwanja)

Data tat-twelid : , Mazas Ungutas

Dar Juozas OLEKAS

Membru

AGRI
Kumitat għall-Agrikoltura u l-Iżvilupp Rurali
DPAP
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Parlament Pan-Afrikan
DEPA
Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Euronest

Sostitut

AFET
Kumitat għall-Affarijiet Barranin
SEDE
Sottokumitat għas-Sigurtà u d-Difiża
D-BY
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Belarussja
DACP
Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Konġunta AKP-UE
DNAT
Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Assemblea Parlamentari tan-NATO

L-aħħar attivitajiet

Assistenza makrofinanzjarja lis-sħab tat-tkabbir u tal-viċinat fil-kuntest tal-kriżi tal-pandemija tal-COVID-19 EN

15-05-2020
Spegazzjonijiet tal-vot (in writing.)

I voted in favour of the Commission proposal to provide Macro-Financial Assistance (MFA) to enlargement and neighbourhood partners in the context of the COVID-19 pandemic crisis. This proposal of the EU's financial help (together with IMF support) forms a part of the EU’s global response to the COVID-19 pandemic under the Team Europe banner.
The amount proposed totals EUR 3 billion to those partners facing a balance-of-payments crisis: Albania, Bosnia and Herzegovina, Kosovo, Montenegro, the Republic of North Macedonia, Georgia, Moldova, Ukraine, Jordan, and Tunisia. The assistance will take the form of medium-term loans (with no grant component being envisaged).
The proposed EU Macro-Financial Assistance is a strong signal to the partners in the region that the EU is ready to support them at the time of this unprecedented crisis.

Tiġdid tal-Ftehim UE-Indja għall-kooperazzjoni xjentifika u teknoloġika (A9-0096/2020 - Cristian-Silviu Buşoi) LT

13-05-2020
Spegazzjonijiet tal-vot (in writing.)

Balsavau už šį sprendimą, kadangi bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityje, žinių dalinimasis yra vienas iš progresyvaus, mokslu grįsto tobulėjimo pagrindų. Šis susitarimas, tarp Europos Sąjungos bei Indijos sukuria reikšmingą bendradarbiavimo platformą, kuri suteikia naudos abejoms pusėms.
Mūsų egzistuojantis bendradarbiavimas buvo vaisingas ir iki dabar. Pastaraisiais metais, įgyvendinant Horizon 2020 programą, buvo skirtos lėšos bei įgyvendinti projektai, tame tarpe ir 3 iniciatyvos dėl naujos kartos vakcinų, tam skirta 30 milijonų eurų. Taip pat, buvo pradėtos dvi inovacijų iniciatyvos: inkubatorių tinklas ir inovacijų platforma, kurių rezultatas – daugiau nei 20 reikšmingo bendradarbiavimo iniciatyvų tarp projektų dalyvių. Taip pat, bendradarbiavimo metu buvo pasirašytas susitarimas, siekiant palengvinti Indijos mokslininkų mobilumą ES, o sukurti mechanizmai padėjo finansuoti Indijos mokslininkų dalyvavimą daugiau nei 50 Horizon 2020 kvietimų.
Džiaugiuosi, kad pritarėme sprendimui ir pratęsėme šį reikšmingą bendradarbiavimą. Vienybė, solidarumas ir bendrų jėgų sujungimas vieningiems tikslams šiuo metu yra svarbesnis nei bet kada anksčiau.

Tiġdid tal-Ftehim UE-Ukrajna dwar kooperazzjoni fix-xjenza u t-teknoloġija (A9-0095/2020 - Cristian-Silviu Buşoi) LT

13-05-2020
Spegazzjonijiet tal-vot (in writing.)

Balsavau už šį sprendimą, kadangi bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityje, žinių dalinimasis yra vienas iš progresyvaus, mokslu grįsto tobulėjimo pagrindų. Nepaisant pastarųjų metų įvykių Ukrainoje, šalyje dirbantys ir veikiantys mokslininkai lieka pirmos klasės ir ypatingai aukštos kokybės akademikai. Bendradarbiavimas su trečiųjų šalių partneriais, technologinio ir mokslinio tobulėjimo srityse yra svarbus ir Europos Sąjungai.
Pastarasis bendradarbiavimas tarp Sąjungos bei Ukrainos yra tradiciškai aktyvus ir pastebimas informacinių technologijų, fizikos ir astronomijos, inžinerijos, žemės ūkio technikos, nanotechnologijų ir biotechnologijų srityse, taip pat skirtinguose sektoriuose, tarp jų ir imunoterapijos gydyti vėžiui. Europos Sąjungai, siekiančiai tapti technologijų lydere pasaulyje, tai pasiekti būtų daug sudėtingiau nebendradarbiaujant su mūsų kaimynėmis.
Džiaugiuosi, kad pritarėme sprendimui ir pratęsėme šį reikšmingą bendradarbiavimą. Vienybė, solidarumas ir bendrų jėgų sujungimas vieningiems tikslams šiuo metu yra svarbesnis nei bet kada anksčiau.

Juozas OLEKAS
Juozas OLEKAS

Fuq in-NEWSHUB tal-PE

RT @PES_PSE: This is the ambitious plan with solid resources that progressives have been pushing for from the very beginning. It is a lifeline for citizens and a breakthrough for our family. Now we have a historic chance to rejuvenate the EU. #NextGenerationEU https://t.co/7GVj5myUAA 

Yesterday's vote in the AGRI Committee is a step forward in preserving the world's forests, and Europe is taking the initiative here. We will start the change from ourselves and we are moving forward!

Today, we have seen a more ambitious proposal for the MFF that responds to reality and to the crises that have befallen Europe. These must include the equalization of direct payments to all European farmers during next 7y. We cannot move forward without keeping our promises!

Kuntatt

Bruxelles

Strasbourg