Please fill this field
Danutė BUDREIKAITĖ Danutė BUDREIKAITĖ
Danutė BUDREIKAITĖ
il-Litwanja

Data tat-twelid : , Vilnius

Is-sitt leġiżlatura parlamentari Danutė BUDREIKAITĖ

Gruppi politiċi

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Grupp ta' l-Alleanza tal-Liberali u d-Demokratiċi għall-Ewropa - Membru

Partiti nazzjonali

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Darbo partija (il-Litwanja)

Viċi President

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Iżvilupp
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Iżvilupp
  • 01-02-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Iżvilupp

Membri

  • 21-07-2004 / 21-07-2004 : Kumitat għall-Iżvilupp
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Komunità Andina
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Ewromediterranja
  • 31-01-2007 / 31-01-2007 : Kumitat għall-Iżvilupp
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Komunità Andina

Sostitut

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali
  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet ma' l-Iżvizzera, l-Iżlanda u n-Norveġja u għall-Kumitat Parlamentari Konġunt taz-Zona Ekonomika Ewropea (ZEE)
  • 14-03-2005 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Konġunta ACP-UE
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija
  • 23-05-2007 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Euro-Latina-Amerikana

all-activities

Rapport(i) - bħala rapporteur

Rapporteur jinħatar fil-kumitat parlamentari responsabbli biex jabbozza rapport dwar proposti ta' natura leġiżlattiva jew baġitarja, jew kwistjonijiet oħra. Huma u jabbozzaw ir-rapport tagħhom, ir-rapporteurs jistgħu jikkonsultaw ma' esperti u ma' partijiet interessati rilevanti. Huma responsabbli wkoll għall-abbozzar ta' emendi ta' kompromess u għal negozjati ma' shadow rapporteurs. Ir-rapporti adottati fil-livell tal-kumitat imbagħad jiġu eżaminati u vvotati fil-plenarja. Artikolu 55

Opinjoni bħala rapporteur

Il-kumitati jistgħu jabbozzaw opinjoni għal rapport ta' kumitat responsabbli, li tkopri l-elementi marbuta mal-mandat tal-kumitat tagħhom. Ir-rapporteurs għal opinjonijiet huma responsabbli wkoll għall-abbozzar ta' emendi ta' kompromess u għal negozjati ma' shadow rapporteurs. Artikolu 56, Artikolu 57, Anness VI

OPINJONI dwar il-futur tas-Sistema Komuni Ewropea tal-Ażil

21-01-2009 DEVE_AD(2009)415288 PE 415.288v02-00 DEVE
Danutė BUDREIKAITĖ

OPINJONI dwar ir-reviżjoni tal-"Istrument tal-Politika Ewropea tal-Viċinat"

09-12-2008 DEVE_AD(2008)414930 PE 414.930v02-00 DEVE
Danutė BUDREIKAITĖ

OPINJONI dwar il-proposta għal direttiva tal-Kunsill dwar il-kundizzjonijiet ta' dħul u residenza ta' ċittadini ta' pajjiżi terzi għall-iskop ta' impjieg bi kwalifiki għoljin

03-09-2008 DEVE_AD(2008)407798 PE 407.798v02-00 DEVE
Danutė BUDREIKAITĖ

Proposta/i għal riżoluzzjoni

Il-Membri jistgħu jressqu mozzjoni individwali fuq kwistjonijiet li jaqgħu fl-isfera ta' attività tal-UE. Dawn il-mozzjonijiet jingħaddu lill-kumitat responsabbli għall-konsiderazzjoni tiegħu. Artikolu 143

Mistoqsija/jiet parlamentari

Il-mistoqsijiet għal tweġiba orali b'dibattitu jistgħu jitqiegħdu fuq il-Mejda minn kumitat, grupp politiku jew tal-lanqas 5 % tal-Membri li jagħmlu parti mill-Parlament. Id-destinatarji huma l-istituzzjonijiet l-oħra tal-UE. Il-Konferenza tal-Presidenti tiddeċiedi jekk u f'liema ordni l-mistoqsijiet jitqiegħdu fl-abbozz definittiv tal-aġenda ta' seduta plenarja. Artikolu 128 tar-Regoli ta' Proċedura

Food additives EN

25-07-2008 E-4502/2008 Kummissjoni

Reflection Group EN

26-02-2008 H-0148/2008 Kunsill

Lista tal-Membri preżenti

Dan ir-reġistru tal-attendenza huwa estratt mill-Minuti tas-seduti plenarji tas-sitt leġiżlatura. L-informazzjoni li fih qed tingħata għal skopijiet ta' informazzjoni biss u tkopri l-mandat ta' Membru fil-Parlament Ewropew. Din id-data mhijiex ipproċessata u ma tinkludix korrezzjonijiet għal assenza ġustifikata minħabba mard, leave tal-maternità/paternità, xogħol awtorizzat tad-delegazzjonijiet parlamentari eċċ.