Andor DELI Andor DELI
Andor DELI

Deputați neafiliați

Ungaria - Fidesz-Magyar Polgári Szövetség-Kereszténydemokrata Néppárt (Ungaria)

Data nașterii : , Óbecse (Szerbia)

a 9-a legislatură Andor DELI

Grupuri politice

  • 02-07-2019 / 04-03-2021 : Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat) - Membru
  • 05-03-2021 ... : Deputați neafiliați

Partide naționale

  • 02-07-2019 ... : Fidesz-Magyar Polgári Szövetség-Kereszténydemokrata Néppárt (Ungaria)

Membru

  • 02-07-2019 / 04-03-2021 : Comisia pentru transport și turism
  • 02-07-2019 / 04-03-2021 : Delegația la Comisia parlamentară de stabilizare și de asociere UE-Serbia
  • 12-02-2020 / 04-03-2021 : Delegația pentru relațiile cu Bosnia-Herțegovina și Kosovo

Membru supleant

  • 02-07-2019 / 04-03-2021 : Comisia pentru afaceri externe
  • 02-07-2019 / 04-03-2021 : Delegația la Comisia parlamentară de stabilizare și de asociere UE-Muntenegru
  • 10-02-2020 / 04-03-2021 : Comisia pentru libertăți civile, justiție și afaceri interne

Contact

Bruxelles

Strasbourg