Isabella ADINOLFI Isabella ADINOLFI
Isabella ADINOLFI

Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat)

Membră

Italia - Forza Italia (Italia)

a 9-a legislatură Isabella ADINOLFI

Grupuri politice

  • 02-07-2019 / 28-04-2021 : Deputați neafiliați
  • 29-04-2021 ... : Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat) - Membră

Partide naționale

  • 02-07-2019 / 28-04-2021 : Movimento 5 Stelle (Italia)
  • 29-04-2021 ... : Forza Italia (Italia)

Membru

  • 02-07-2019 / 25-04-2021 : Comisia pentru cultură și educație
  • 02-07-2019 / 28-04-2021 : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 02-07-2019 / 28-04-2021 : Delegația la Adunarea Parlamentară Paritară ACP-UE
  • 29-04-2021 ... : Comisia pentru drepturile femeilor și egalitatea de gen

Membru supleant

  • 02-07-2019 / 10-03-2021 : Comisia pentru drepturile femeilor și egalitatea de gen
  • 29-04-2021 ... : Comisia pentru cultură și educație

Contact

Bruxelles

Strasbourg