Manon AUBRY Manon AUBRY
Manon AUBRY

Grupul Stângii din Parlamentul European - GUE/NGL

Copreședintă

Franța - La France Insoumise (Franța)

Data nașterii : , Frejus

a 9-a legislatură Manon AUBRY

Grupuri politice

  • 02-07-2019 / 17-07-2019 : Grupul Stângii Unite Europene/Stânga Verde Nordică - Membră
  • 18-07-2019 / 17-12-2020 : Grupul Stângii Unite Europene/Stânga Verde Nordică - Copreședintă
  • 18-12-2020 ... : Grupul Stângii din Parlamentul European - GUE/NGL - Copreședintă

Partide naționale

  • 02-07-2019 ... : La France Insoumise (Franța)

Membru

  • 02-07-2019 ... : Conferința președinților
  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru afaceri juridice
  • 02-07-2019 ... : Delegația la Comisia parlamentară Cariforum-UE
  • 14-09-2020 ... : Subcomisia pentru chestiuni fiscale

Membru supleant

  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru dezvoltare
  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru afaceri economice și monetare
  • 02-07-2019 ... : Delegația la Adunarea Parlamentară Paritară ACP-UE

Contact

Bruxelles

Strasbourg