Marcel KOLAJA Marcel KOLAJA
Marcel KOLAJA

Grupul Verzilor/Alianța Liberă Europeană

Membru

Cehia - PIRÁTI (Cehia)

Data nașterii : , Moravská Třebová

a 9-a legislatură Marcel KOLAJA

Grupuri politice

  • 02-07-2019 ... : Grupul Verzilor/Alianța Liberă Europeană - Membru

Partide naționale

  • 02-07-2019 ... : PIRÁTI (Cehia)

Vicepreședinte

  • 02-07-2019 ... : Parlamentul European 

Membru

  • 02-07-2019 / 11-02-2020 : Delegația pentru relațiile cu India
  • 02-07-2019 ... : Biroul Parlamentului European
  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru piața internă și protecția consumatorilor
  • 12-02-2020 ... : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite

Membru supleant

  • 02-07-2019 / 11-02-2020 : Delegația pentru relațiile cu Statele Unite
  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru cultură și educație
  • 12-02-2020 ... : Delegația pentru relațiile cu India
  • 14-09-2020 ... : Comisia specială pentru inteligența artificială în era digitală

Contact

Bruxelles

Strasbourg