Juozas OLEKAS Juozas OLEKAS
Juozas OLEKAS

Grupul Alianței Progresiste a Socialiștilor si Democraților din Parlamentul European

Membru

Lituania - Lietuvos socialdemokratų partija (Lituania)

Data nașterii : , Mazas Ungutas

Prima pagină Juozas OLEKAS

Membru

AGRI
Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
DPAP
Delegația pentru relațiile cu Parlamentul Panafrican
DEPA
Delegația la Adunarea Parlamentară Euronest

Membru supleant

AFET
Comisia pentru afaceri externe
SEDE
Subcomisia pentru securitate și apărare
D-BY
Delegația pentru relațiile cu Belarus
DACP
Delegația la Adunarea Parlamentară Paritară ACP-UE
DNAT
Delegația pentru relațiile cu Adunarea Parlamentară a NATO

Activități recente

Situația drepturilor omului în Iran, în special situația deținuților politici condamnați la moarte

01-07-2020 O-000045/2020 Vicepreședintele Comisiei/Înaltul Reprezentant al Uniunii pentru afaceri externe și politica de securitate
Întrebări orale

Protestele antirasiste în urma morții lui George Floyd (B9-0194/2020, B9-0195/2020, B9-0196/2020, B9-0197/2020) LT

19-06-2020
Explicații scrise ale votului

Balsavau už šią rezoliuciją, kadangi amerikiečio Geroge Floyd brutalus nužudymas įvykdytas teisėsaugos pareigūnų, tapo simboliniu atspindžiu modernaus pasaulio kontekste, kur institucinis rasizmas ir smurto naudojimas prieš piliečius vis dar neturi skaidrios ir sąžiningos įgyvendinimo išraiškos. Vienintelis būdas užtikrinti, kad piliečiai pasitikėtų teisėsaugos institucijomis ir nekvestionuotų valstybių monopolinės teisės naudoti smurtą prieš juos yra užtikrinti, kad teisė ir teisingumas būtų įgyvendinamos nekvestionuotinai lygiai kiekvieno piliečio atžvilgiu.
Bet šios problemos neapsiriboja sienomis Amerikoje. Institucinis rasizmas ir diskriminacija vis dar yra rimta problema Europoje - geriausias to pavyzdys yra prieš pat šios rezoliucijos svarstymą policijos užpulta juodaodė Europos Parlamento narė Pierrette Herzberger-Fofana, kur pareigūnai ją sustabdė ir brutaliai apieškojo be jokio teisinio pagrindo.
Mūsų visuomenėje nėra vietos rasizmui ir diskriminacijai, todėl priimta rezoliucija raginame ryžtingai kovoti su rasinio smurto apraiškomis.
Remiame visame pasaulyje vykstančius masinius protestus prieš rasizmą ir diskriminaciją, tačiau kartu smerkiame protestuotojais prisidengiančių asmenų vandalizmą. Reikalaujame viešai pasmerkti neproporcingą jėgos naudojimą ir rasistines tendencijas teisėsaugos srityje, taip pat nubausti policijos brutalumo ir piktnaudžiavimo kaltininkus.
Įspėjame ES šalis nenaudoti rasinio ir etninio profiliavimo vykdant baudžiamąją teisę, kovojant su terorizmu ir kontroliuojant imigraciją. Naujosios technologijos šiose srityse taip pat neturi diskriminuoti rasinių ir etninių mažumų.

Situația din spațiul Schengen în urma pandemiei de COVID-19 (B9-0165/2020) LT

19-06-2020
Explicații scrise ale votului

Balsavau už šią rezoliuciją, kadangi dauguma valstybių narių, įskaitant Šengeno asocijuotąsias šalis, be kita ko, atsižvelgdamos į šioje rezoliucijoje aptariamus klausimus ir reaguodamos į COVID-19 pandemiją atnaujino vidaus sienų kontrolę arba visiškai ar iš dalies uždarė savo sienas arba uždarė jas tam tikrų rūšių keliautojams, įskaitant ES piliečius ir jų šeimos narius, ir jų teritorijoje arba kitoje valstybėje narėje gyvenančius trečiųjų šalių piliečius. Valstybių narių veiksmai akivaizdžiai nebuvo koordinuojami, be to, nustatydamos šias priemones, valstybės narės nekoordinavo savo veiksmų su Sąjungos institucijoms.
Vidaus sienų kontrolės priemonės daro poveikį Sąjungos teisėje nustatytoms asmenų teisėms ir laisvėms. Raginame parengti Šengeno erdvės atkūrimo planą, kuris leistų užtikrinti, kad laikini ribojimai netaptų pusiau nuolatiniais. Taip pat siūlome parengti nenumatytų atvejų planą, skirtą situacijai, jei prasidėtų antroji viruso banga. Kartu reikalaujame stiprinti ES valstybių tarpusavio pasitikėjimą ir šiuo tikslu parengti Šengeno erdvės valdymo reformą.
Galiausiai, prašome sustiprinti pastangas plėsti Šengeno erdvę, kad prie jos galėtų prisijungti Bulgarija, Rumunija ir Kroatija. Be jų, Šengeno erdvei iš ES narių nepriklauso Kipras ir Airija, o keturios ES nepriklausančios šalys – Islandija, Norvegija, Šveicarija ir Lichtenšteinas – yra prisijungusios prie Šengeno erdvės.

Juozas OLEKAS
Juozas OLEKAS

Pe site-ul NEWSHUB al PE

RT @EUCouncil: It's time to say goodbye to the Croatian Council presidency @EU2020HR Thank you very much for all your hard work. It was a great pleasure to work with you! 🇪🇺🇭🇷 Puno vam hvala na napornom radu u posljednjih 6 mjeseci. Bilo je iznimno zadovoljstvo raditi s vama! https://t.co/wnmgvBBfJD 

Contact

Bruxelles

Strasbourg