Please fill this field
Ivars IJABS Ivars IJABS
Ivars IJABS

skupina Renew Europe

Član

Latvija - Attīstībai/Par! (Latvija)

Datum rojstva : , Riga

Domov Ivars IJABS

Član

ITRE
Odbor za industrijo, raziskave in energetiko
D-US
Delegacija za odnose z Združenimi državami Amerike

Namestnik

ECON
Odbor za ekonomske in monetarne zadeve
IMCO
Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov
DAND
Delegacija za odnose z državami Andske skupnosti
DASE
Delegacija za odnose z državami jugovzhodne Azije in Združenjem držav jugovzhodne Azije (ASEAN)
DLAT
Delegacija pri Evro-latinskoameriški parlamentarni skupščini

Nedavne dejavnosti

Varnostna mreža za upravičence programov EU: oblikovanje varnostnega načrta za večletni finačni okvir (A9-0099/2020 - Jan Olbrycht, Margarida Marques) LV

13-05-2020
Pisne obrazložitve glasovanja

Nākamā daudzgadu budžeta pieņemšanu nedrīkst atlikt bezgalīgi — tas ir jāpieņem nekavējoties. Lai gan Eiropas Parlaments apzinās nacionālo dalībvalstu izaicinājumus Covid-19 pandēmijas ietvaros, mēs aicinām Eiropas Komisiju tuvākajā laikā iesniegt priekšlikumus ES finansējuma nepārtrauktībai arī pēc 2020. gada.
Liela daļa ES iedzīvotāju un arī dalībvalstu infrastruktūras ir tieši atkarīgas no Eiropas Savienības budžeta finansējuma. Priekšlikumos ir jāparedz drošības tīkla izveidošana, lai līdz jaunā daudzgadu budžeta pieņemšanai turpinātos ES budžeta programmas un budžeta izdevumi būtu paredzami pārejas posmā.
Priekšlikumu apstiprināšana ļaus ES dalībvalstīm ne tikai vienoti cīnīties ar koronavīrusa radītajām sekām, bet arī veicinās dalībvalstu ekonomiku atveseļošanos pēc krīzes, negraujot kopējo bloka konkurētspēju globālā mērogā. Tāpat drošības tīkla izveidošana nodrošinās nepārtrauktus kohēzijas fonda tiešmaksājumus, kas neļaus palielināties dalībvalstu ekonomiskajai nevienlīdzībai.
Ar savu balsojumu es atbalstīju šīs rezolūcijas pieņemšanu.

Označevanje pnevmatik: izkoristek goriva in drugi bistveni parametri (A9-0094/2020 - Henna Virkkunen) LV

13-05-2020
Pisne obrazložitve glasovanja

Eiropas Savienība (ES) ir vienmēr iestājusies par patērētāju tiesībām. Saskaņā ar šiem noteikumiem riepu ražotājiem tiek uzdots marķēt savu produktu, lai informētu pircēju par riepu energoefektivitāti, saķeri slapjā laikā un radīto trokšņu līmeni.
 
Šīs regulas mērķis ir mainīt patērētāju paradumus, kā arī samazināt riepu radīto vides piesārņojumu. Ceļa transportam veidojot 22 % CO2 emisiju ES, noteikumos paredzētās izmaiņas palīdzēs sasniegt Parīzes nolīgumā atrunātās valstu saistības.
 
Tāpat marķējumos norādītā informācija ļaus patērētājiem veikt pārdomātākus pirkumus. Augstāka riepu energoefektivitāte nozīmē arī mazāku degvielas patēriņu, kas savukārt samazina iedzīvotāju pārvietošanās izdevumus.
 
Es atbalstīju šo Eiropas Komisijas priekšlikumu, aizstāvot patērētāju intereses un iestājoties par tīrāku vidi mums apkārt.

Ivars IJABS
Ivars IJABS

Na spletišču EP NEWSHUB

RT @EU_Eurostat: Euro area #IndustrialProduction +12.4% in May over April, -20.9% over May 2019 https://t.co/mneKiIkvLw  https://t.co/lJQnPBA7XB 

RT @pucej: 7 EU MS 🇩🇰🇸🇪🇫🇮🇳🇱🇪🇸🇱🇻🇱🇺 call for ambitious #EU climate action: #2030target of at least 55%! Actions needed ➡ - @EU_Commission target plan in September📌 - 2030 target of at least 55% in #EUClimateLaw🌱 - Enhanced NDC this year🌿 #GreenRecovery #EUGreenDeal #climateneutral

🇪🇺 Eiropas Parlaments jūnija plenārsesijā izveidoja vairākas jaunas komitejas, tai skaitā Īpašo komiteju cīņā pret vēzi, kurā strādāšu arī es, lai pēc 10 gadiem Latvijā un Eiropā mirstība no vēža būtu vismaz divas reizes mazāka, nekā šobrīd. https://t.co/4ooWEu6lKR 

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg