Please fill this field
Jarosław KALINOWSKI Jarosław KALINOWSKI
Jarosław KALINOWSKI

Poslanska skupina Evropske ljudske stranke (Krščanskih demokratov)

Član

Poljska - Polskie Stronnictwo Ludowe (Poljska)

Datum rojstva : , Wyszków

Domov Jarosław KALINOWSKI

Član

AGRI
Odbor za kmetijstvo in razvoj podeželja
D-RS
Delegacija pri stabilizacijsko-pridružitvenem parlamentarnem odboru EU-Srbija

Namestnik

PECH
Odbor za ribištvo
DSEE
Delegacija za odnose z Bosno in Hercegovino ter Kosovom

Nedavne dejavnosti

Strategija od kmetije do mize – odločilna vloga kmetov in podeželja (razprava) PL

13-02-2020 P9_CRE-REV(2020)02-13(4-069-0000)
Prispevki k plenarnim razpravam

SKP: Finančna disciplina od proračunskega leta 2021 naprej in prožnost med stebroma za koledarsko leto 2020 (A9-0042/2019 - Norbert Lins) PL

18-12-2019
Pisne obrazložitve glasovanja

Propozycja środków przejściowych w odniesieniu do roku 2020 oraz 2021 jest konieczna z uwagi na fakt, iż nowa wspólna polityka rolna nie będzie mogła wejść w życie z początkiem roku 2021. Dlatego sprawozdanie to zostało przyjęte przez Komisję Rolnictwa w drodze uproszczonej procedury, bez głosowania i bez składania poprawek. Co więcej, mając na uwadze konieczność pilnego wdrożenia środków przejściowych, Rada UE zobowiązała się przyjąć propozycję w podobnym trybie.
Głosowany dziś dokument jest jednym z dwóch rozporządzeń wprowadzających środki przejściowe na najbliższe lata, modyfikującym istniejące rozporządzenia o WPR tak, by wdrożenie dyscypliny finansowej było możliwe, jeżeli zajdzie taka potrzeba, od roku 2021, a także umożliwiającym państwom członkowskim, które korzystają z elastyczności między filarami, poinformowanie Komisji Europejskiej o wysokości przesunięć i wykorzystanie transferu.
Rolnicy, którzy są odbiorcami i końcowymi beneficjentami środków wsparcia faktycznie realizującymi wspólnotową politykę rolną, nie powinni ponosić strat wynikających z opóźnień legislacyjnych dotyczących przyszłych wieloletnich ram finansowych.

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg