Erhard V. JAKOBSEN Erhard V. JAKOBSEN
Erhard V. JAKOBSEN
Danmark

Född : , Grene

1:a valperioden Erhard V. JAKOBSEN

Politiska grupper

  • 17-07-1979 / 30-09-1980 : Gruppen Europeiska demokrater - Ledamot
  • 01-10-1980 / 09-02-1981 : Grupplösa
  • 10-02-1981 / 23-07-1984 : Europeiska folkpartiets grupp (Kristdemokratiska gruppen) - Ledamot

Nationella partier

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Centrum-Demokraterne (Danmark)

Vice ordförande

  • 20-07-1979 / 14-02-1980 : Utskottet för transport

Ledamot

  • 15-02-1980 / 10-07-1980 : Utskottet för politiska frågor
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegationen till det blandade utskottet Europaparlamentet-Spaniens parlament (Cortes)