Erhard V. JAKOBSEN Erhard V. JAKOBSEN
Erhard V. JAKOBSEN
Danmark

Född : , Grene

2:a valperioden Erhard V. JAKOBSEN

Politiska grupper

  • 24-07-1984 / 09-09-1987 : Europeiska folkpartiets grupp (Kristdemokratiska gruppen) - Ledamot
  • 01-11-1988 / 24-07-1989 : Europeiska folkpartiets grupp (Kristdemokratiska gruppen) - Ledamot

Nationella partier

  • 24-07-1984 / 09-09-1987 : Centrum-Demokraterne (Danmark)
  • 01-11-1988 / 24-07-1989 : Centrum-Demokraterne (Danmark)

Ledamot

  • 12-02-1985 / 31-12-1985 : Delegationen till det blandade utskottet Europaparlamentet-Spaniens parlament (Cortes)
  • 21-01-1987 / 13-03-1987 : Utskottet för institutionella frågor

Suppleant

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Utskottet för jordbruk, fiske och landsbygdens utveckling
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Utskottet för politiska frågor
  • 21-01-1987 / 09-09-1987 : Utskottet för jordbruk, fiske och landsbygdens utveckling
  • 21-01-1987 / 09-09-1987 : Utskottet för politiska frågor