Jerzy JASKIERNIA Jerzy JASKIERNIA
Jerzy JASKIERNIA
Polen

Född : , Kudowa Zdrój

5:e valperioden Jerzy JASKIERNIA

Politiska grupper

  • 23-04-2003 / 30-04-2004 : Europeiska socialdemokratiska partiets grupp - Observatör
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Europeiska socialdemokratiska partiets grupp - Ledamot

Nationella partier

  • 23-04-2003 / 30-04-2004 : Sojusz Lewicy Demokratycznej (Polen)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Sojusz Lewicy Demokratycznej (Polen)

Ledamot

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Utskottet för utrikesfrågor, mänskliga rättigheter, gemensam säkerhet och försvarspolitik

Observatör

  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Utskottet för utrikesfrågor, mänskliga rättigheter, gemensam säkerhet och försvarspolitik