Frédéric JALTON Frédéric JALTON
Frédéric JALTON
Frankrike

Född : , Abymes (Guadeloupe)

1:a valperioden Frédéric JALTON

Politiska grupper

  • 07-03-1980 / 14-09-1981 : Socialistgruppen - Ledamot

Nationella partier

  • 07-03-1980 / 14-09-1981 : Parti socialiste (Frankrike)

Ledamot

  • 13-10-1980 / 14-09-1981 : Utskottet för ungdomsfrågor, kultur, utbildning, information och sport
  • 09-02-1981 / 14-09-1981 : Budgetutskottet