
Кризата с коронавируса доведе до разпространението на много невярна информация, която пречи на овладяването на епидемията. Прочетете какво можете да направите.
Кризата с коронавируса доведе до разпространението на много невярна информация, която пречи на овладяването на епидемията. Прочетете какво можете да направите.
Доклад на Парламента бие тревога, че чуждестранни сили подкопават демокрацията в Европа чрез дезинформационни кампании, и препоръчва активен отговор от ЕС.
ЕС трябва да има специален режим за санкции спрямо чужди държави, които провеждат дезинформационни кампании, заявява специална комисия на Парламента.
Липсата на осведоменост и мерки за противодействие в ЕС превръщат намесата в привлекателна тактика за злонамерени чуждестранни участници и застрашават демокрацията, казват евродепутатите.
Европейският съюз засилва мерките си срещу дезинформацията относно коронавируса, като в същото време защитава свободата на изразяване.
Външната намеса в изборите представлява сериозна заплаха за европейските демократични общества в полза на антиевропейски, десни екстремистки и популистки сили, предупреждават евродепутатите.
Чужди държави могат да опитат да повлияят на резултата от европейските избори с фалшиви новини и дезинформация. Разговаряхме с депутата Ана Фотига за рисковете.
Парламентът иска да възпрепятства злоупотребата с лични данни по време на кампании за европейски избори и подкрепя финансови санкции срещу нарушителите.
Евродепутатите предупреждават, че руските дезинформационни кампании са главният източник на дезинформация в Европа, заедно с тези от Китай, Иран и Северна Корея.