Aktuality 

Titulky zpráv 

       

EP požaduje přísnější poplatek za uhlík pro dovážené zboží. Měl by zabránit tzv. carbon leakage (úniku uhlíku), kdy firmy přesouvají svou výrobu do zemí s méně striktními emisními pravidly.

Sdílet tuto stránku na Twitter

🇺🇦🇪🇺 „Jste důkazem síly a odvahy. Evropa je jednotná, stojí při vás,“ vzkázala dnes předsedkyně Evropského parlamen… https://t.co/E6ipGGc3Pr

Nejnovější videa 

       
(Délka trvání videa:)  
       
(Délka trvání videa:)  
       
(Délka trvání videa:)  

Další články: 

       

Otázka demokracie, migrace a nelegálních praktik v energetice a těžbě: napětí mezi EU a Tureckem stoupá a vede k přehodnocování vzájemných vztahů. Jak se daří spolupráci?

       

Země západního Balkánu by se v budoucnu mohly připojit k EU. Přečtěte si, jak jim Unie v přístupovém procesu pomáhá a jak celý systém rozšiřování funguje.

       
Priorita 

Priorita 
Změny klimatu 

Společnost 
 

Články, videa, infografiky ilustrují, jak se snaží Parlament přispět k boji se změnami klimatu a k naplňování závazků Pařížské dohody

       

Společnost 
 

Odpovědí na probíhající klimatickou krizi je podle EU Zelená dohoda pro Evropu. Právě ta by měla Unii nasměrovat k udržitelné budoucnosti a klimatické neutralitě.

       
Priorita 

Priorita 
Plán obnovy po koronaviru 

Ekonomika 
 

Plán obnovy EU je cestou z koronavirové krize a zárukou větší odolnosti do budoucna. Přečtěte si, jak Evropský parlament na plán dohlíží.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům