Aktuality 

Titulky zpráv 

       

Společnost 
 

Evropské silnice jsou jedny z nejbezpečnějších na světě: jak ve srovnání s EU vychází Česko? Jsou oběťmi spíše muži nebo ženy? Tato a další statistická čísla zjistíte v naší infografice.

       

Společnost 
 

Po měsících lockdownů a striktních protipandemických opatření se cestování a turismus pomalu znovu probouzí k životu. Co EU doporučuje, aby vaše cesty byly i nadále bezpečné?

       

Ekonomika 
 

Evropa má z globalizace celkově prospěch. Není to ale samozřejmost. Shrnujeme, jak se EU snaží chránit evropská pracovní místa.

Sdílet tuto stránku na Twitter

🎶 Věděli jste, že evropská hymna má pouze hudební část? Univerzálním jazykem beze slov vyjadřuje evropské ideály sv… https://t.co/AgWzbJtCKz

Nejnovější videa 

       
(Délka trvání videa:)  
       
(Délka trvání videa:)  
       
(Délka trvání videa:)  
       
(Délka trvání videa:)  

Další články: 

       

EU se dohodla nad podobou závazného harmonogramu zavedení nových zdrojů příjmů pro rozpočet Unie. Má pomoci s investicemi do budoucnosti Evropy a podpořit oživení po pandemii koronaviru.

       

Evropské záležitosti 
 

Cena evropského občana je každoročně udělována iniciativám, které přispívají k evropské spolupráci a podporují společné hodnoty.

       
Priorita 

Priorita 
Migrace: společná výzva  

Společnost 
 

Jak se Evropa vyrovnává s příchodem uprchlíků a migrantů? Přečtěte si o práci Parlamentu v politice migrace, azylu a ochrany hranic.

       

Bezpečnost 
 

Zastavit teroristy vyžaduje posílení kontrol evropských hranic, lepší spolupráci policie a vyšetřovatelů, přerušení zdrojů peněz, boj proti radikalizaci a další. Shrnujeme v tomto článku.

       

Bezpečnost 
 

Cestování po Evropě bez pasů a hraničních kontrol, které umožňuje „schengenský prostor“, je jedním z nejhmatatelnějších úspěchů evropské integrace. Více se dozvíte v našem průvodci.

       
Priorita 

Priorita 
Reakce EU na koronavirus 

Společnost 
 

Opatření EU proti koronaviru, podpora členských států ve zvládání epidemie a role Parlamentu: sledujte v tomto top tématu.

       

Evropské záležitosti 
 

Poslanci kritizovali nový zákon zaměřený proti LGBTIQ osobám v Maďarsku, schválili prostředky na migrační opatření i investice do dopravních, digitálních a energetických projektů.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům