Aktuality 

Featured 

       

Domoci se svých práv bude zase o něco snadnější. EU schválila nová pravidla pro řešení situací, kdy je nějakou nezákonnou praktikou poškozeno víc lidí. A to jak doma, tak v zahraničí.

       

Ekonomika 
 

Opravy poškozených výrobků mají být podle poslanců dostupnější. Parlament chce podpořit lokální opravny a podniky prodávající zboží z druhé ruky.

Sdílet tuto stránku na Twitter

Díky za vaše hlasování. Poslanci mezitím odhlasovali: ✔podpořit kulturu oprav ✔zajistit lepší odolnost výrobků ✔nas… https://t.co/JvW7oHS9jk

Nejnovější videa 

       
       

Další články: 

©Ngampol/Adobe Stock        

Nabídka falešných zázračných léků nebo prudký růst cen zboží – i tyto taktiky v současné době používají někteří internetoví prodejci. Přispívají tím však jen k šíření obav a nejistoty.

rozpočet EU        

Kam se investují peníze z rozpočtu EU a odkud se přesně berou? Jak se rozhoduje o víceletém rozpočtu a další otázky odpovídáme v tomto článku.

Workers at work in a big factory ©Photocreo Bednarek/AdobeStock        

Masivní finanční injekce díky rozpočtu EU má dostat lidi a podniky z hluboké hospodářské recese po koronaviru. Jak bude podpora nastavena a odkud peníze půjdou?

cover picture for Covid19 timeline of EU actions        

Společnost 
 

Co udělala EU, aby chránila Evropany před šířením koronaviru a následky pandemie? Naše časová osa shrnuje opatření krok po kroku.

Illustration image of hands in gesture of protection. ©AP images/European Union - EP        
Priorita 

Priorita 
Sociální začleňování a zabezpečení 

Společnost 
 

Jak EU podporuje sociální začleňování a zabezpečení, jak chrání naše zdraví nebo bojuje s chudobou a nezaměstnaností? Přečtěte si o různých aspektech evropské sociální politiky.

Banner Health TST ©Sewcream/AdobeStock        
Priorita 

Priorita 
Zdraví 

Společnost 
 

Jak Evropská unie chrání zdraví, bojuje se zdravotními riziky a koordinuje postup členských států.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům