Aktuality 

Titulky zpráv 

Sdílet tuto stránku na Twitter

🇨🇿🇪🇺 „Gratuluji @general_pavel ke zvolení prezidentem České republiky. Jednotná Evropa - bránící demokracii, právní stát a podporující Ukrajinu proti nezákonné agresi - je jedinou cestou vpřed. Česko má na to, aby bylo i nadále lídrem Evropy,“ uvedla dnes @EP_President. https://t.co/PD0bYYRylI

Otevřít účet na Twitteru v novém okně Europarl_CZ   , Otevřít účet na Twitteru v novém okně Tweet:  

Nejnovější videa 

       
(Délka trvání videa:)  
       
(Délka trvání videa:)  
       
(Délka trvání videa:)  

Další články: 

       
Priorita 

Priorita 
Změna klimatu 

Společnost 
 

Co dělá Evropský parlament pro to, aby EU splnila své ambiciózní cíle v boji proti změně klimatu?

       

Evropské záležitosti 
 

Poslanci Evropského parlamentu si zvolili nové předsednictvo v lednu 2022. Parlament má 14 místopředsedů a 5 kvestorů. V této infografice se dozvíte, kdo je kdo.

       

Jednotný trh přinesl Evropanům za 30 let své existence celou řadu výhod a příležitostí. Poslanci Evropského parlamentu si toto výročí připomněli a jednali o dalších krocích.

       

Jednotný trh za 30 let své existence přinesl Evropanům celou řadu nových příležitostí. Poslanci se však domnívají, že je třeba jej nadále zdokonalovat – aby byl schopný ustát současné výzvy.

       

Společnost 
 

V Evropě se recykluje skoro třetina plastového odpadu. Jak nakládáme s plasty, proč se jich nedaří recyklovat víc a jaké jsou další možnosti? Zjistěte to v naší infografice.

       

Znovu využít, recyklovat, kompostovat, spálit nebo skládkovat: způsobů, jak se vypořádat s komunálním odpadem, je několik. Země EU se v tom značně liší. Přehledně v naší infografice.

       

Evropské záležitosti 
 

Výbory jsou srdcem legislativní práce Parlamentu. Těch stálých je dvacet a v infografice zjistíte, kdo jsou jejich předsedové a předsedkyně.

       

Ekonomika 
 

Jednotný trh EU umožňuje volný pohyb zboží, služeb, kapitálu a osob v rámci zemí EU. Kolik toho o něm víte? Zjistěte to v našem kvízu.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům