Plenární zpravodaj 
 

Oslava Mezinárodního dne žen s novozélandskou premiérkou 

U příležitosti Mezinárodního dne žen v pondělí vystoupí na plénu předseda EP David Sassoli a také předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardernová.

Novozélandská premiérka se zúčastní plenárního zasedání prostřednictvím předem nahraného videozáznamu. Poselství Jacindy Ardernové se pravděpodobně zaměří na vedoucí úlohu žen v době pandemie a na vlastní zkušenosti v boji proti novému koronaviru a související krizi.


Předsedkyně vlády Nového Zélandu by měla rovněž poukázat na výrazné zastoupení žen v přední linii v boji proti pandemii a jejím důsledkům a zároveň zdůraznit nutnost zapojit ženy do rozhodovacích procesů k řešení této situace na všech úrovních s cílem zajistit, aby reakce na COVID-19 zohledňovala potřeby celé společnosti.


Před oficiálním zahájením plenárního zasedání předseda Evropského parlamentu David Sassoli také přednese slavnostní projev.


Aktivity na sociálních sítích


Evelyn Regnerová (S&D, AT), předsedkyně Výboru EP pro práva žen a rovnost pohlaví, bude v pondělí v 11.00 hod. živě na Facebooku odpovídat na otázky týkající se současné situace rovnosti žen a mužů a jak onemocnění covid-19 umocnilo problémy, kterým ženy už čelí. Tuto akci můžete sledovat živě zde.

Poslankyně Regnerová se poté zúčastní diskuse na Instagramu s polskou modelkou a aktivistkou Anjou Rubikovou. Diskusi můžete sledovat živě zde.