Aktuality
Priority
Titulky zpráv

Velká data, data velkého objemu či tzv. big data: co jsou vlastně zač a jaké výhody, ale i výzvy, přináší pro lidi, firmy a životní prostředí? Zjistíte v naší infografice.

Zavést opatření v oblasti minimální mzdy a podporovat nejohroženější osoby, včetně žen a lidí pracujících v tzv. zakázkové ekonomice: tak chtějí poslanci bojovat proti chudobě pracujících.

Boj EU proti obchodování s lidmi by měl být intenzivnější, ochrana obětí by měla posílit a osoby obchodující s lidmi by neměly být beztrestné - jaká další opatření požadují poslanci?

Úsilí regulovat sociální média by mělo být ze strany EU intenzivnější, vyzývají poslanci. Zároveň požadují, aby Unie zajistila svobodu projevu a zabránila cenzuře.

Jak vypadá akční plán EU pro oběhové hospodářství? A jaká další opatření chtějí zavést poslanci, aby omezili plýtvání a podpořili udržitelnost?

Klíčovým nástrojem unijního plánu na oživení po koronaviru je takzvaná facilita na podporu oživení a odolnosti. S rozpočtem ve výši 672,5 miliardy eur napomůže reformám v reakci na krizi.

Debata o zavádění vakcín a očkovací strategie v EU by měla být jasnější, vyzývají poslanci EP a žádají o společný postup a větší jednotu v boji proti koronaviru.
Sdílet tuto stránku na Twitter
Velká data, data velkého objemu či tzv. big data: co jsou vlastně zač a jaké výhody, ale i výzvy, přináší pro lidi,… https://t.co/NsNBboOaIj
Nejnovější tiskové zprávy
Další články:

Elektronický odpad je nejrychleji rostoucí kategorií odpadů v EU, přitom jen necelých 40 % z jeho celkového množství je recyklováno. Konkrétní fakta a čísla přinášíme v této infografice.

Jak funguje oběhové hospodářství, jaké konkrétní přínosy bude mít pro Evropany, ekonomiku a životní prostředí? Vysvětlení ve videu a infografice

Naše oblečení, boty, bytový textil mají svoji cenu v podobě znečištění vody, emisí skleníkových plynů i zpracování odpadu. O dopadech textilní výroby se dozvíte v této infografice.

Znovu využít, recyklovat, kompostovat, spálit nebo skládkovat: způsobů, jak se vypořádat s komunálním odpadem, je několik. Země EU se v tom značně liší. Přehledně v naší infografice.

Co přineslo únorové plénum? Poslanci mimo jiné schválili nástroj, který má zemím EU pomoci zotavit se z koronaviru, diskutovali o vakcínách a požádali o přísnější pravidla recyklace.

Filmová cena Evropského parlamentu prochází velkými změnami, aby přinesla více evropských filmů co největšímu evropskému publiku.

Co udělala EU, aby chránila Evropany před šířením koronaviru a následky pandemie? Naše časová osa shrnuje opatření krok po kroku.

Cestovní ruch je jednou z oblastí, kterou pandemie koronaviru zasáhla nejvíc. Jak ochránit cestovatele a zároveň pomoct skomírajícímu podnikání?

Zrušený let kvůli nákaze Covid-19? Nechcete nebo nemůžete vycestovat? Přinášíme informace o právech cestujících během současné mimořádné situace.

Jaký je program únorového plenárního zasedání? Poslanci se budou mimo jiné zabývat unijní očkovací strategií proti koronaviru, nástrojem pro oživení hospodářství a děním v Rusku a Myanmaru.

Rakovina je druhou nejčastější příčinou úmrtí v Evropě. Boj proti ní je jednou z hlavních priorit EU v oblasti zdraví. Přečtěte si více.