ŽIVĚ: seminář o reformě ochrany údajů v EU 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Sledujte přímý přenos semináře o ochraně údajů 14.-15. května © BELGA_IMAGEBROKER  

Ochrana osobních údajů je ve věku chytrých telefonů a sociálních médií problémem mnoha Evropanů. Evropský parlament v současné době pracuje na významných změnách unijních právních předpisů. Nová pravidla by měla zajistit, že údaje občanů EU budou v bezpečí jak on-line, tak i mimo svět internetu. Chcete vědět víc? Sledujte 14.-15. května náš seminář, na kterém budou o ochraně údajů s poslanci Evropského parlamentu diskutovat odborníci a další zainteresované strany.

Výbor pro občanské svobody v současné době připravuje svůj postoj k legislativnímu balíčku, který nahradí stávající platné právní předpisy z roku 1995. Mezi nejdůležitější body aktualizovaných pravidel patří povinnost podniků žádat o souhlas se zpracováním osobních údajů, právo občanů na odstranění údajů a požadavek, aby společnosti a podniky jasně vysvětlovaly své zásady ochrany údajů.


Průzkum Eurobarometru z konce roku 2010 ukázal, že 70 % Evropanů se obává možného zneužití jejich osobních údajů společnostmi. Pouze 26 % respondentů se domnívá, že má úplnou kontrolu nad údaji, které sdělili na stránkách sociálních sítí, a jen 18 % si myslí, že má úplnou kontrolu nad údaji, které uvede při nákupu on-line.


Sleduje úterní a středeční seminář v přímém přenosu. A můžete se přitom zapojit i do diskuze na Twitteru prostřednictvím hashtagu #EUdataP.