Stáže v Evropském parlamentu: Otevírá se další kolo příhlášek 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Parlament nabízí různé tipy stáží a na různých místech: v Bruselu, Štrasburku nebo například i v pražské informační kanceláři.  

Zajímáte se o evropské záležitosti, hledáte v tomto oboru první pracovní zkušenost a chtěli byste nahlédnout do zákulisí jedné z unijních institucí? Stáž v Evropském parlamentu může být příležitost právě pro vás. Od 15.8. do 15.10. běží termín pro přihlášky na stáže Roberta Schumana pro absolventy vysokých škol. Všechny potřebné informace i o dalších možnostech stáží v Parlamentu shrnujeme v tomto článku.

Na výběr jsou stáže všeobecné i specializované; stáže pro novináře, překladatele i výzkumné stáže. Jejich délka a kritéria se liší podle typu, na který se hlásíte. Tak například stáže Roberta Schumana, které jsou placené a trvají pět měsíců, jsou aktuálně otevřené pro všechny absolventy vysokých škol.


Stážista se v Parlamentu podílí na jeho každodenní práci. Je to jedinečná příležitost poznat z první ruky politické a administrativní zákulisí rozhodování a přitom pracovat v zajímavém mezinárodním a multikulturním prostředí.


Jak se přihlásit


Přehled všech druhů stáží a odpovídajících termínů přihlášek naleznete zde.


Pokud jste dokončili studium na vysoké škole a chtěli byste získat zkušenosti v Evropském parlamentu, můžete se aktuálně hlásit na stáž Roberta Schumana. Termín pro online přihlášky je do půlnoci 15.10.2016 a vybraní stážisté nastoupí 1.3.2017.


Když budete Parlament sledovat na sociálních sítích, budete mít vždy aktuální informace. Viz odkazy na liště vpravo.