Tento týden v Parlamentu: dopady britského referenda, jednání Sobotka - Schulz, náklady na migrační krizi 

Aktualizováno: 
 
Vytvořeno:   
 

Sdílet tuto stránku: 

Poslanci jednaní mj. o dopadech britského referenda i rozpočtových nákladech uprchlické krize  

O výsledcích referenda ve Spojeném království budou poslanci diskutovat na mimořádné plenární schůzi v úterý dopoledne. Ve čtvrtek se uskuteční slyšení o rozpočtových dopadech uprchlické krize, na němž spolupracují hned čtyři parlamentní výbory. Krom toho bude tento týden věnován jednáním jednotlivých politických skupin parlamentu v přípravě následujícího plenárního zasedání ve Štrasburku.

Mimořádné jednání Parlamentu o UK referendu


V úterý 28. června od 10:00 můžete v přímém přenosu sledovat debatu poslanců o výsledcích čtvrtečního referenda ve Spojeném království o setrvání v Evropské unii. Jaké dopady bude pro Evropu rozhodnutí Britů mít a na co je nutné se připravit, bude na závěr diskuse také předmětem usnesení Parlamentu. Hlavní body pro vás budeme průběžně shrnovat prostřednictvím Storify.


V úterý v poledne jedná český premiér Bohuslav Sobotka v Parlamentu s jeho předsedou Martinem Schulzem.


Náklady na uprchlickou krizi


Co pro evropský rozpočet znamená současná uprchlická a migrační krize v Evropě proberou poslanci s Georgem Sorosem, zakladatelem a předsedou nadace Open Society, se zástupci Agentury OSN pro uprchlíky (UNHCR) a s generálním tajemníkem Evropské rady pro uprchlíky a exulanty. Na toto veřejné slyšení přijedou mimo jiné z Varšavy ředitel Evropské agentury pro policejní spolupráci (Frontex) a z Malty šéf Evropského podpůrného úřadu pro otázky azylu (EASO). Na jeho pořádání se podílejí čtyři výbory: rozpočtový, zahraniční, rozvojový a výbor pro občanské svobody. Sledujte 30.6. od 9:00.

Pokud se chcete jedním kliknutím dozvědět, co o těchto tématech píší na různých platformách čeští poslanci a poslankyně, můžete využít filtru na stránce Newshub.


Přejeme vám zdárný a příjemný týden.