Turismus: konference v Parlamentu probere jeho přínosy i rizika 

Aktualizováno: 
 
Vytvořeno:   
 

Sdílet tuto stránku: 

Evropská unie je celosvětově nejoblíbenější turistická destinace. Přináší to peníze a investice, ale má také své stinné stránky. Konference probere, jak smysluplně cestovní ruch podpořit.

Cestovní ruch je v Evropě důležitou součástí hospodářství. Jak podpořit jeho rozvoj?  

Konference o cestovním ruchu se koná v Evropském parlamentu v Bruselu 27. září 2017 od 14:30 do 19:30 pod záštitou předsedy EP Antonia Tajaniho a s podporou parlamentních výborů. Jednotlivé diskusní panely můžete sledovat zde.

 

Také v Česku je několik míst, kde příval turistů vytěsňuje běžný život a stává se zátěží pro společnost nebo životní prostředí. Zároveň ale platí, že návštěvníci přinášejí peníze: V roce 2014 navštívilo země Evropské unie 582 milionů turistů a díky tomu vygeneroval turistický průmysl 5% HDP v EU. Krom starostí o udržitelný model z místního hlediska jsou navíc evropské turistické destinace ohroženy konkurencí jiných částí světa.


Konference na vysoké úrovni v Evropském parlamentu přivede dohromady politiky a odborníky společně s podnikateli, zájmovými organizacemi a dalšími, kdo přímo v turistickém sektoru pracují.


Program je strukturován do tří panelů. Každý z nich a také úvodní část mají zvláštní přenos na webu. Otevřete ho pod odkazy níže: