Tento týden v Parlamentu: slyšení komisařů, rozpočet EU, brexit, lidskoprávní Sacharovova cena 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Pokračují slyšení kandidátů na komisaře, poslanci se vyjádří k vývoji brexitu, a hlasují o svém stanovisku k dlouhodobému rozpočtu na roky 2021 - 2027.

Veřejná slyšení s kandidáty na komisaře pokračují s navrženými místopředsedy: V pondělí Češka Věra Jourová a Španěl Josep Borrell, v úterý tři výkonní místopředsedové: Dombrovskis, Vestager a Timmermans.


V úterý na společném jednání zahraničního a rozvojového výboru plus podvýboru pro lidská práva poslanci zvolí z nominovaných sedmi lidskoprávních aktivistů a organizací tři finalisty na letošní Sacharovovu cenu za svobodu myšlení.


Plenárka v Bruselu


Poslanci se vyjádří k tématům, kterými se budou zabývat evropští lídři na summitu v Bruselu 17 - 18. října - zejména brexit, klimatická opatření a dlouhodobý rozpočet EU na období 2021 - 2027. O stanovisku k jednáním o dlouhodobém rozpočtu bude plénum hlasovat ve čtvrtek.


Plénum přijme usnesení k problému dezinformací a zasahování zahraničních aktérů do voleb v členských státech i na úrovni EU. Na jaře letošního roku Parlament již upozornil na to, že Rusko společně s Čínou, Iránem a Severní Koreou jsou hlavními původci dezinformací v Evropě.