Kandidátka Sylvie Goulard na doplňujícím slyšení 10. října 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Francouzská kandidátka na komisařku pro vnitřní trh, Sylvie Goulard, předstoupí před poslance na svém druhém slyšení ve čtvrtek 10. října.

Sylvie Goulard během svého prvního slyšení v Parlamentu 2.10.2019  

Kandidátka na komisařku pro vnitřní trh absolvovala před výborem pro vnitřní trh a výborem pro energetiku své první, tříhodinové slyšení, ve středu 2. října. Poslanci si ale vyžádali doplňující písemné otázky a následně i doplňující slyšení.

To má (za předpokladu, že jej ještě formálně potvrdí politické vedení parlamentu - Konference předsedů) proběhnout ve čtvrtek 10. října dopoledne. Doplňující slyšení je kratší; trvá hodinu a půl.

Obstojí test poslanců, zda má dostatečné znalosti své agendy a bude schopna splnit očekávání voličů? Slyšení je veřejné a začne v 9:30 ráno.


Evropský Parlament schvaluje novou Komisi jako celek. Finálnímu hlasování o takzvaném kolegiu předchází prověření každého jednotlivého kandidáta, navrženého předsedkyní Ursulou von der Leyen, v parlamentních výborech.


Každý kandidát je pozván na tříhodinové slyšení, které je plně veřejné a přenášené online. Slyšení pořádá jeden výbor nebo více výborů dohromady podle toho, jaká je agenda daného kandidáta.


Série slyšení začala první trojicí v pondělí 30. září. Česká kandidátka Věra Jourová, která má mít na starost “hodnoty a transparentnost”, předstoupila 7. října před výbory pro ústavní otázky a pro vnitro a občanské svobody.


Čtěte více o postupu slyšení