Cena Karla Velikého pro mladé Evropany 2020 se odkládá

Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Když se přihlásíte do soutěže o Cenu Karla Velikého, můžete získat finanční podporu až 7 500 eur a navrch výlet do Cách.

Soutěž o Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany byla odložena.

V důsledku epidemie koronaviru Evropský parlament a Nadace Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách odložily letošní Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany, včetně slavnostního udílení cen v Cáchách dne 19. května.

Přihlášení budou informováni osobně.

Vítězové Ceny Karla Velikého pro mladé 2019
Vítězové ceny 2019 z Finska, Itálie a Rakouska

Ocenění nesoucí jméno Karla Velikého, slavného středověkého panovníka, který spojil velkou část Evropy a podporoval vzdělanost, udílí každoročně Evropský parlament a Nadace Mezinárodní ceny Karla Velikého v Cáchách mladým lidem od 16 do 30 let. Vítězné projekty podporují porozumění mezi mladými lidmi v Evropě a nabízí praktické příklady dobrého soužití.


Autoři třech vítězných projektů se mohou těšit na peněžní odměnu. První místo je ohodnocené částkou 7 500 eur, druhé 5 000 eur a třetí 2 500 eur. Vítězové se zároveň zúčastní slavnostního udílení ceny v Cáchách, které proběhne v květnu 2020.

Veškeré informace o podmínkách účasti a registraci najdete na stránkách Ceny Karla Velikého.

Vítězové z roku 2019

Národní poroty nominují do evropského kola 28 projektů, z nichž následně evropská porota vybere tři vítězné.

Vítězem loňského českého národního kola se stal projekt Evropského parlamentu mládeže a jeho regionální výběrová konference 2018 , kde se scházejí ke kvalifikaci školní týmy z celého Česka. Cílem je zapojit studenty středních škol do diskuze o evropských i globálních tématech a zároveň rozvíjet jejich komunikační a organizační schopnosti, práci v týmu a angličtinu.


Hlavní trojicí vítězů se stali tvůrci mládežnické rozhlasové relace Europhonica IT z Itálie, druhý byl finský projekt Your European Citizenship, v jehož rámci mohli lidé poznat jiné evropské kultury a naučit se, jak funguje rozhodovací proces na úrovni EU. Na třetím místě se umístilo sdružení Muslimové proti antisemitismu z Rakouska.


V případě dalších dotazů se obraťte na ECYP2020 <ecyp2020@europarl.europa.eu>

Můžete se také připojit k diskuzi na sociálních sítích pod hashtagem #ECYP2020

Termíny

  • Začátek soutěže: 6. 11. 2019
  • Nejzazší termín pro podání přihlášek: 21. 2. 2020
  • Vyhlášení vítězů národních kol: 20.3.2020
  • Slavnostní předání vítězům v Cáchách: 19.5.2020

Odkazy