Den Evropy 2021 ve znamení budoucnosti EU: Jaké akce si nenechat ujít? 

Aktualizováno: 
 
Vytvořeno:   
 

Sdílet tuto stránku: 

Evropské instituce otevírají před 9. květnem 2021 – Dnem Evropy – své „virtuální“ dveře, aby se lidé v celé EU i mimo ni dozvěděli více o tom, co Evropská unie dělá.

Na jaké akce se můžete těšit v rámci programu ke Dni Evropy 2021, který si připomínáme v neděli 9. května?

Začněte týden tím, že si popovídáte s místopředsedy Evropského parlamentu pro komunikaci Katarinou Barleyovou a Othmarem Karasem na Facebooku a LinkedInu. Během týdne budete mít možnost dozvědět se vše o Parlamentu a Konferenci o budoucnosti Evropy v rozhovorech s členy výkonné rady, předsedy výborů a europoslanci.

Podívejte se na náš portál ke Dni Evropy a zjistěte více informací o Parlamentu, Komisi a dalších institucích EU, a také o všech aktivitách organizovaných tento týden v celé EU a ve světě. Umístěte kurzor na interaktivní mapu portálu a zjistěte, co se děje poblíž vás.

A jaké akce si přichystala Kancelář Evropského parlamentu v Praze? Pozvat vás můžeme třeba na letošní filmové dny Lux Film Days, které se uskuteční v termínu 3. – 12. května. Nabídnou divákům projekci celkem tří filmů nominovaných na Cenu diváků LUX udílenou každoročně Evropským parlamentem. Letos poprvé se však budou na výběru vítězného filmu podílet i diváci. Filmy Chlast, Corpus Christi a Kolektiv budou přístupné zdarma po celé ČR. Nenechte si ujít ani další online diskusi ze série Café Evropa, která se bude tentokrát týkat tématu Evropa dnes a zítra – jaká budoucnost čeká projekt sjednocené Evropy?. Debata se uskuteční 10. května 2021 od 17:30.

Zlákat vás můžeme také na virtuální návštěvu Evropského parlamentu, hlavního sídla Komise v Berlaymontu a dalších institucí EU. Budete si moci zahrát online hry, sledovat videa a otestovat své znalosti o EU a o tématech souvisejících se zelenou a digitální Evropou. Jediným kliknutím se můžete zúčastnit online debat týkajících se EU a prozkoumat jaké další události pro vás máme nachystané.

Nezapomeňte zavítat také na vícejazyčnou platformu ke konferenci o budoucnosti Evropy, kde můžete sdílet své nápady, návrhy a názory o budoucím směřování EU. Zároveň vás srdečně zveme na slavnostní oficiální zahájení konference, které se uskuteční 9. května a bude živě vysíláné ze sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku.