Digitální prohlídka: prozkoumejte Evropský parlament virtuálně 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Digitální prohlídka Evropského parlamentu  

Nemůžete do Bruselu nebo Štrasburku přijet osobně? Vydejte se na novou digitální prohlídku Evropského parlamentu.

Vydejte se na digitální prohlídku Evropského parlamentu, prozkoumejte Parlament z 360 stupňů, zahrajte si na poslance Evropského parlamentu a objevujte historii EU. Prohlídky jsou zdarma a dostupné ve všech 24 úředních jazycích EU.

1. Prozkoumejte Evropský parlament z 360 stupňů


Vydejte se na virtuální prohlídku Parlamentu v Bruselu a Štrasburku ze 360 stupňů. Poznáte budovy Parlamentu a seznámíte se s lidmi, kteří v nich pracují. Zjistíte také, jak můžete vyjádřit svůj názor a podělit se o nápady a návrhy. Setkejte se s poslanci Evropského parlamentu a pronikněte hlouběji do jejich práce, která je pro politiku EU zásadní. Čeká na vás interaktivní prostředí, multimediální obsah a řada aktivit.

2. Staňte se virtuálním poslancem EP


Vyzkoušejte si ve virtuální realitě, jaké to je být poslancem EP. Čekají na vás úkoly, při jejichž plnění na vlastní kůži zažijete, jak poslanci Evropského parlamentu pracují a jak Parlament funguje. Dokonce budete mít možnost hlasovat na plenárním zasedání ve Štrasburku – samozřejmě virtuálně.

3. Virtuální prohlídka Domu evropských dějin


Vydejte se na virtuální prohlídku Domu evropských dějin a zjistěte více o historii EU. Užijte si výstavy a detailní 3D reprodukce historických objektů.

Připravuje se:


Evropský parlament připravuje virtuální simulační hru, která vám umožní dozvědět se vše o tom, jakou úlohu Parlament hraje v tvorbě právních předpisů EU. Hra by měla být k dispozici již v tomto roce. Hráči se ve hře budou setkávat s různými postavami, orgány EU, občanskou společností a dalšími zúčastněnými stranami zapojenými do rozhodování.