Jak to funguje 
EU a Parlament 

Společnost  Aktualizováno: 
 
Vytvořeno:   

Krátká videa o fungování Evropské unie a Parlamentu

Sdílet tuto stránku: 

Články 

       

Evropská unie vás stojí méně, než jedno kafe denně. Přesně to je 79 eurocentů na občana EU, takže asi dvacet korun. Animace vysvětluje víc.

       

V dnešní globalizované konkurenci je snadné ztratit se jako kapka v moři. Jako EU jsme ale jedním z největších hráčů a máme vliv.

       

Dělá pro mě EU vlastně něco opravdu hmatatelného? Spoustu věcí bereme již jako samozřejmost. Některé přínosy shrnuje krátká animace.

       

Evropská unie uzavírá obchodní dohody se státy z celého světa. Zajímá vás, jak takové dohody fungují a co nám přináší? Odpovědi najdete v přiloženém videu.

       

V září předstupuje šéf respektive šéfka Evropské komise před poslance s projevem o stavu EU. Ten je někdy zkráceně označován jako SOTEU.

       

Členské státy svěřily EU určité pravomoci a kompetence. V jakých oblastech může jednat sama a v jakých rozhoduje společně se zeměmi EU? Zjistíte ve videu.

Videa 

Články 

       

Dlouhodobý rozpočet je víceletý finanční rámec, který stanoví, kolik může Unie investovat do regionů, zemědělství, výzkumu nebo vzdělávání. Zkrátka do rozvoje Evropy.

       

Je celá řada způsobů, jak může být váš hlas v EU slyšet. Zjistíte o nich víc ve videu ↑.

       

Jak chce EU zajistit, že se Evropa zotaví z pandemie covid-19? Stručně a výstižně v naší animaci.