Reakce EU na koronavirus 
Opatření proti epidemii COVID-19 

Společnost  Aktualizováno: 
 
Vytvořeno:   

Opatření EU proti koronaviru, podpora členských států ve zvládání epidemie a role Parlamentu: sledujte v tomto top tématu.

Sdílet tuto stránku: 

Články 

cover picture for Covid19 timeline of EU actions        

Co udělala EU, aby chránila Evropany před šířením koronaviru a následky pandemie? Naše časová osa shrnuje opatření krok po kroku.

Workers at work in a big factory ©Photocreo Bednarek/AdobeStock        

Masivní finanční injekce díky rozpočtu EU má dostat lidi a podniky z hluboké hospodářské recese po koronaviru. Jak bude podpora nastavena a odkud peníze půjdou?

Fake news or facts about the Coronavirus? ©Kebox/AdobeStock        

Učinit přítrž poplašným a zavádějícím zprávám, které se vyrojily v souvislosti s koronavirem a zároveň zachovat svobodu slova – nelehký úkol k řešení na půdě EU.

Nedostatek léků: co s tím? video        

Proč se některé léky mohou stát nedostatkovým zbožím? Co nám ukázal koronavirus a jak chce Parlament předejít nedostatku léků do budoucna? Vysvětlujeme v tomto článku.

Co dělá EU v boji proti koronaviru a jeho následkům?        

Jak Evropská unie zmírňuje dopady pandemie koronaviru? Jak chrání obyvatele, jak pomáhá jednotlivým ekonomikám a jak podporuje solidaritu mezi zeměmi?

Videa 

Články 

EU se brání. Podporuje výzkum vakcíny proti koronaviru i způsoby, jak zpomalit pandemii a vyvinout lepší diagnostiku.Chce zajistit, aby byla Evropa na mimořádné situace v oblasti zdraví připravená.        

Co nejrychleji vyvinout vakcínu a zavést účinnou léčbu koronaviru. To jsou dva kroky, které by současnou světovou pandemii výrazně zbrzdily. Právě na vědecký výzkum proto EU posílá peníze.

Jak podpořit umění během koronakrize        

Kultura trpí pod náporem omezení zavedených proti šíření koronaviru. S následky zrušených akcí se potýkají umělci po celé Evropě.

Videa 

Články 

Krize zasáhla i ty nejchudší a nejvíce ohrožené. Podporou z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám Parlament zaručuje, že se na nikoho nezapomene.        

Lidé bez příjmů nebo bez domova budou i nadále dostávat potřebnou pomoc. Umožní to nově schválené změny pravidel Fondu evropské pomoci nejchudším osobám.

Výloha obchodu s nápisem "zavřeno kvůli koronaviru" ©Antic/AdobeStock        

Řešit následky nákazy koronavirem členským státům pomůže 37 miliard eur z unijních peněz. Pro Českou republiku je v rozpočtu vyhrazeno v přepočtu třicet miliard korun.

©Mirko/Adobe Stock        

Po vypuknutí epidemie koronaviru se raketovým tempem začala šířit nejenom nákaza, ale taky dezinformace. Proto přinášíme přehled, jak na nepravdivé informace reagovat.

Videa 

       
(Délka trvání videa:) 

       
(Délka trvání videa:) 

       
(Délka trvání videa:) 

Články 

Tabule se zrušenými lety ©Synthex/Adobe Stock        

Zrušený let kvůli nákaze Covid-19? Nechcete nebo nemůžete vycestovat? Přinášíme informace o právech cestujících během současné mimořádné situace.

Videa 

Články 

Videa 

       
(Délka trvání videa:) 

       
(Délka trvání videa:) 

       
(Délka trvání videa:) 

Videa