Reakce EU na koronavirus 
Opatření proti pandemii covid-19 

Společnost  Aktualizováno: 
 
Vytvořeno:   

Opatření EU proti koronaviru, podpora členských států ve zvládání epidemie a role Parlamentu: sledujte v tomto top tématu.

Sdílet tuto stránku: 

Články 

       

Masivní finanční injekce díky rozpočtu EU má dostat lidi a podniky z hluboké hospodářské recese po koronaviru. Jak bude podpora nastavena a odkud peníze půjdou?

       

Proč se některé léky mohou stát nedostatkovým zbožím? Co nám ukázal koronavirus a jak chce Parlament předejít nedostatku léků do budoucna? Vysvětlujeme v tomto článku.

       

Učinit přítrž poplašným a zavádějícím zprávám, které se vyrojily v souvislosti s koronavirem a zároveň zachovat svobodu slova – nelehký úkol k řešení na půdě EU.

       

Po měsících lockdownů a striktních protipandemických opatření se cestování a turismus pomalu znovu probouzí k životu. Co EU doporučuje, aby vaše cesty byly i nadále bezpečné?

       

Jak Evropská unie zmírňuje dopady pandemie koronaviru? Jak chrání obyvatele, jak pomáhá jednotlivým ekonomikám a jak podporuje solidaritu mezi zeměmi?

Videa 

Články 

       

Co nejrychleji vyvinout vakcínu a autorizovat ji pro trh. To jsou dva kroky, které by současnou světovou pandemii výrazně zbrzdily. Právě na vědecký výzkum proto EU posílá peníze.

       

Kultura trpí pod náporem omezení zavedených proti šíření koronaviru. S následky zrušených akcí se potýkají umělci po celé Evropě.

Videa 

Články 

       

Lidé bez příjmů nebo bez domova budou i nadále dostávat potřebnou pomoc. Umožní to nově schválené změny pravidel Fondu evropské pomoci nejchudším osobám.

       

Řešit následky nákazy koronavirem členským státům pomůže 37 miliard eur z unijních peněz. Pro Českou republiku je v rozpočtu vyhrazeno v přepočtu třicet miliard korun.

       

Po vypuknutí epidemie koronaviru se raketovým tempem začala šířit nejenom nákaza, ale taky dezinformace. Proto přinášíme přehled, jak na nepravdivé informace reagovat.

Videa 

       
(Délka trvání videa:) 

       
(Délka trvání videa:) 

       
(Délka trvání videa:) 

Články 

       

Zrušený let kvůli nákaze Covid-19? Nechcete nebo nemůžete vycestovat? Přinášíme informace o právech cestujících během současné mimořádné situace.

Tiskové zprávy EP 

Videa 

Články 

Videa 

       
(Délka trvání videa:) 

       
(Délka trvání videa:) 

Videa 

       
(Délka trvání videa:)