Mezinárodní den žen 2021: Ženy v čele boje proti koronaviru 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

U příležitosti letošního Mezinárodního dne žen se Evropský parlament snaží upozornit na důležitou roli žen v boji proti pandemii koronaviru.

Ženy v první linii při boji proti koronaviru  

Při boji proti pandemii koronaviru bychom se neobešli bez žen. Všechny lékařky, zdravotní sestry, ale i ženy pracující v supermarketech, kde práce z domu zkrátka nepřichází v úvahu, stály v první linii a byly vystaveny riziku přenosu viru mnohem více než všichni ostatní.

Kromě toho na ně měla krize mnohem horší dopad. Mnoho žen totiž pracuje v odvětvích, které pandemie zasáhla nejvíce, jako jsou služby nebo sektor turismu. Vzrostly také případy domácího násilí. Poslanci nyní požadují, aby byly tyto nerovnosti odstraněny. 

Zjistěte, jaký dopad měla pandemie na ženy v naší infografice.

Mezinárodní den žen 2021 si Parlament připomene 8. března v rámci svého plenárního zasedání. Během něj si budou moci poslanci poslechnout video zprávy od viceprezidentky USA Kamaly Harrisové a premiérky Nového Zélandu Jacindy Ardernové.

Sledujte plenární zasedání 8. března od 17.00 živě.

Ženy v boji proti koronaviru


Výbor pro práva žen organizuje ve čtvrtek 4. března meziparlamentní seminář s názvem „Jsme silné: Ženy v boji proti covid-19".

Akci zahájí předseda Evropského parlamentu David Sassoli a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Událostí pak provede šéfka výboru pro práva žen Evelyn Regnerová. Pozvání přijala také komisařka pro rovnost Helena Dalliová a prezidentka Řecka Ekaterini Sakelaropoulouová.

Političky, zdravotnice a odbornice na rovnost budou během akce diskutovat s poslanci Evropského parlamentu i s poslanci národních parlamentů o osvědčených postupech, ale i o osobních zkušenostech během pandemie. 

Akci sledujte živě, vysílání začíná 4. března od 9:00.

Přidejte se k nám na sociálních sítích 


V pondělí 8. března organizujeme živé vysílání dvou interview. První rozhovor se uskuteční na Facebooku s předsedkyní parlamentního výboru pro práva žen Evelyn Regnerovou od 11:00. Druhý začíná o hodinu později, ve 12:00, na Instagramu. Evelyn Regnerová v něm vystoupí společně s polskou modelkou a influencerkou Anjou Rubikovou, která byla velmi aktivní během protestů týkajících se zákazu umělého přerušení těhotenství v Polsku.

Přečtěte si více o tom, jak Parlament prosazuje rovnost žen a mužů a jakých milníků už v této otázce dosáhl. 

Sledujte naše akce na sociálních sítích  
  • #IWD2021EP 
  • #IWD2021 
  • #InternationalWomensDay