
Práva žen a rovnost pohlaví v práci, politice a jiných oblastech – co pro to dělá Parlament?
Práva žen a rovnost pohlaví v práci, politice a jiných oblastech – co pro to dělá Parlament?
V otázce práv žen má za sebou Evropa už dlouhý kus cesty. Pandemie ale nyní těžce vydobyté postavení žen ohrožuje. Podívejte se na video mapující historii boje za rovnovprávnost pohlaví.
Nárůst neplacené pečovatelské práce a také práce na dálku mají negativní dopad na rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a také na duševní zdraví žen. Konkrétní čísla v infografice.
Jednou z oblastí, kde si ženy a muži stále nejsou rovni, jsou platy. Jaká opatření v této oblasti navrhuje Parlament?
Ekonomicky na tom nejsou ženy a muži v Evropě stejně. V čem spočívají nerovnosti a proč přetrvávají zjistíte v naší infografice.
Pracující ženy vydělávají v EU v průměru o 12,7 % za hodinu méně než muži. Přečtěte si, jak se tento rozdíl v odměňování vypočítává a co k němu vede.
Násilí založené na pohlaví a domácí násilí v Evropě platí za stále přetrvávající problém, zvláště pokud jsou oběťmi ženy a dívky. Jak se chce EU se situací vypořádat?
Pandemie koronaviru ještě více zdůraznila nerovné postavení žen vůči mužům v rámci pracovního trhu. Přečtěte si, jaké negativní dopady měla pandemie na ženy.
Otcovská dovolená jako podpora pro zapojení žen na pracovním trhu? Parlament za tím stojí. Shrnujeme schválená pravidla, která mají usnadnit pracovní a soukromý život rodičů.
Zastoupení žen v politice je ve většině zemí včetně Česka daleko od parity. Jak je na tom Evropský parlament?
Více než 200 milionů dívek a žen žijí dnes na světě se zmrzačenými pohlavními orgány v důsledku obřízky. Proč se tento otřesný přežitek nedaří vymýtit?