Společnost
Produkty pro tuto kategorii

Ačkoliv množství teroristických útoků zůstalo v roce 2020 stabilní, extremisté využili pandemie koronaviru k šíření své propagandy.

Budovat důvěru ve sdílení údajů, stimulovat inovace, usnadnit ekologický přechod a přinést prospěch lidem v celé EU – takové jsou cíle unijní legislativy v oblasti společného využívání dat.

Jak vypadá akční plán EU pro oběhové hospodářství? A jaká další opatření chtějí zavést poslanci, aby omezili plýtvání a podpořili udržitelnost?

Nezaměstnanost v EU sice od roku 2013 postupně klesala, příznivý trend ale změnila pandemie koronaviru. Přečtěte si, jak EU pracuje na snižování nezaměstnanosti a bojuje proti chudobě.

Energetika je největším zdrojem emisí skleníkových plynů v EU. Zjistěte, jak chce EU zvýšit podíl obnovitelných zdrojů energie a dekarbonizovat odvětví.

K ochraně ohrožených druhů rostlin a živočichů, ale také lidského života, chce Unie zlepšit a zachovat stav biodiverzity na kontinentu. V našem videu zjistíte, jak toho má v plánu dosáhnout.

Volby do Evropského parlamentu se konají každých pět let. Volit mohou všichni občané EU.

Jak se přijímají evropské zakony? Je rozhodovací proces opravdu tak komplikovaný? Podívejte se na video a za půl minuty máte jasno.

V dnešní globalizované konkurenci je snadné ztratit se jako kapka v moři. Jako EU jsme ale jedním z největších hráčů a máme vliv.

Evropský parlament zastupuje 447 milionů občanů EU. Jak to funguje vysvětluje animace.

Práva žen a rovnost pohlaví v práci, politice a jiných oblastech – co pro to dělá Parlament?

Občané Evropské unie volí poslance Evropského parlamentu, kteří zastupují jejich zájmy.