Společnost 

Produkty pro tuto kategorii 

ilustrační foto tajícího ledu:  Ezra Comeau-Jeffrey / Unsplash        

Společnost 
 

Zmírnění změn klimatu a jejich dopadů je pro Parlament dlouhodobě zásadní téma. Nabízíme přehled hlavních opatření, základní data a odkazy na další informace.

Muž pozerá do mobilu a krúžkuje si inzeráty v novinách        

Společnost 
 

Tři ze čtyř Evropanů ve věku 20 až 64 let má mít v roce 2020 práci. To je každopádně cílem EU. Jak toho chce dosáhnout? Vysvětlujeme opatření pro snižování nezaměstnanosti a proti chudobě.

Rentgen ruky. Photo by Owen Beard on Unsplash        

Společnost 
 

EU podniká řadu kroků k udržení a zlepšení našeho zdraví. Poskytuje finance a přijímá legislativní opatření v oblastech, jako jsou bezpečné potraviny, prevence nemocí nebo ochrana ovzduší.

Kouř stoupající z komínů ©AP Images/European Union-EP        

Společnost 
 

Země Evropské unie se snaží snižovat emise skleníkových plynů v zájmu boje proti změnám klimatu. Shrnujeme o jaké sektory a iniciativy se konkrétně jedná.

cover picture for CO2 emission infographic        

Společnost 
 

Víte, kolik emisí oxidu uhličitého produkují osobní auta? A jsou vozy na elektřinu skutečně čistší alternativou? Podrobnosti zjistíte v našich infografikách.

Ochrana demokracie v podobě ochrany oznamovatelů        

Společnost 
 

V organizacích a státních úřadech by měly existovat bezpečné kanály pro oznamování protiprávního jednání. Samotní oznamovatelé se budou těšit ochraně před odvetou.